Tuchowska znowu przejezdna
access_time 2016-08-09 07:42:00
Przejazd pod wiaduktem na ul. Tuchowskiej został otwarty. Prace wokół obiektu realizowane przez PKP będą jeszcze trwały, ale nie będą wpływać na ruch pieszy i samochodowy. W efekcie oznacza to powrót to organizacji ruchu sprzed remontu.

W związku z likwidacją objazdu zmieniło się pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach ulic Tuchowskiej z Zamkową, Zamkowej z Tuwima, Tuwima z Al. Tarnowskich oraz Al. Tarnowskich z Dąbrowskiego. Dodatkowo wyznaczone zostało nowe przejście dla pieszych przez ul. Tuchowską zlokalizowane pomiędzy skrzyżowaniem z  ul. Ziaji a potokiem Wątok, w pobliżu wejścia na cmentarz. W rejonie wiaduktu pojawiły się też słupki blokujące zapobiegające wjeżdżaniu na chodnik długich pojazdów, a także dodatkowe barierki dla pieszych, chroniące przed przechodzeniem przez jezdnię poza wyznaczonym obszarem.

Dodajmy, że w ramach prac zmodernizowano drogę pod wiaduktem, poprawiono układ chodników, wybudowano przejście dla pieszych, zamontowano nowe bariery ochronne. Prace prowadzone były przez PKP. To właśnie spółka jest właścicielem wiaduktów kolejowych znajdujących się na terenie miasta i to ona odpowiada za ich utrzymanie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A