Gitarowy duet w Lusławicach
access_time 2016-08-05 12:52:00
Prawdziwa gratka dla miłośników gitarowych brzmień. Już dzisiaj 5 sierpnia, w ramach 4 Festiwalu Muzyki Lusławice – Małopolska Emanacje 2016 odbędzie się koncert duetu Kupiński Guitar Duo. Występ rozpocznie się o godzinie 19 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Kupiński Guitar Duo, czyli Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński, to duet łączący pasję i wyjątkową muzykalność. Gitarzyści są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki oraz prof. Wandy Palacz, a także Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe. Jako soliści i duet zdobywali liczne nagrody w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych oraz wielokrotnie otrzymywali stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne.

W czasie koncertu w Lusławicach na scenie muzykom będzie towarzyszył fortepian. Usłyszymy między innymi Błękitną Rapsodię Georga Gershwina czy Sonatę Fantasia Dusana Bogdanovicia.

Rezerwacji biletów na koncert można dokonywać na stronie Emanacji: http://www.emanacje.pl/. Wstęp na koncerty jest bezpłatny

fot. Marcin Dylla (http://www.kupinskiguitarduo.com/)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A