Modernizacja budynku Pałacu Młodzieży
access_time 2016-08-04 11:25:00
Ponad milion sześćset tysięcy złotych kosztować będzie modernizacja budynku Pałacu Młodzieży. Przetarg w tej sprawie został już rozstrzygnięty. Prace budowlane przy obiekcie ruszą najprawdopodobniej w drugim tygodniu sierpnia.

W ramach inwestycji wymienione zostaną m.in. okna i drzwi. Wykonawca zainstaluje nowe oświetlenie ledowe oraz wymieni instalację centralnego ogrzewania. Docieplony zostanie również stropodach.

Zadanie realizowane będzie w ramach termomodernizacji. Na tym etapie jednak nie będzie zmieniana elewacja. Przeprowadzony audyt energetyczny wykazał, że mury są grube, nie wymagają docieplenia, a ich ewentualna modyfikacja nie polepszyłaby efektu energetycznego.

Ponadto budynek Pałacu Młodzieży znajduje się na obszarze układu urbanistycznego miasta wpisanego do rejestru zabytków. Dlatego też z punktu widzenia konserwatora zabytków zmiana elewacji nie jest wskazana.

Prace związane z instalacją centralnego ogrzewania potrwają do 14 października. Termin zakończenia wszystkich robót wyznaczono na koniec marca 2017 r.

Komentarze...