Bartosz Kapustka piłkarzem mistrza Anglii - debiut z Barceloną!
access_time 2016-08-04 09:55:00
To już oficjalne! Bartosz Kapustka, wychowanek Tarnovii, został piłkarzem Leicester City. Angielski klub, sensacyjny mistrz Premier League potwierdził wczoraj transfer 19-latka. Według doniesień angielskich mediów, m.in. BBC, klub prowadzony przez Claudio Ranieriego zapłacił za niego 7,5mln funtów. Kontrakt opiewa na pięć lat.

Bartoszem Kapustką zagraniczne kluby zainteresowały się już podczas eliminacji do mistrzostw Europy. Wówczas pytał o niego m.in. Juventus Turyn. Po udanym debiucie 19-latka podczas EURO we Francji do Cracovii napłynęły oferty z klubów angielskich – z Leicester City i Evertonu. Pojawiły się też informacje, że o Polaka dopytują Liverpool oraz Southampton.

Młodego wychowanka Tarnovii, po jego udanym występie na EURO w meczu Polska-Irlandia Północna, pochwalił m.in. Gary Lineker, były reprezentant Anglii. Lineker na swoim profilu na Twitterze napisał wówczas, że 19-latek jest „cudownie utalentowany” i że będzie o nim głośno.

Dodajmy, że Kapustka w reprezentacji Polski zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku w spotkaniu przeciwko drużynie Gibraltaru, strzelając od razu gola.

W Leicester Kapustka będzie miał kolegę z Polski. Od ponad dwóch lat piłkarzem Lisów jest bowiem były reprezentant naszego kraju, obrońca Marcin Wasilewski.

Wychowanek Tarnovii otrzymał numer 14, a okazję do debiutu dostał już wczoraj - w meczu przeciwko mistrzowi Hiszpanii - FC Barcelona. Lisy przegrały to spotkanie 2:4 a Polak na boisku pojawił się w 62 minucie.

Zdjęcia z oficjalnego konta klubu na Twitterze.

Komentarze...