Bezpłatne szczepienia przeciw HPV
access_time 2016-08-04 09:15:00
Blisko 500 trzynastoletnich tarnowianek zostanie objętych szczepieniami ochronnymi przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) powodującemu raka szyjki macicy. Na realizację tego programu przeznaczono prawie 70 tys. złotych.

Program będzie realizowany w Tarnowie po raz pierwszy. Jego łączna wartość 67.651 zł. co pozwoli na zakup 451 dawek szczepionki.

Możliwość wzięcia udziału w tym programie będą miały dziewczęta zameldowane w Tarnowie, które urodziły się w 2003 roku. Ochotniczki zostaną bezpłatnie zaszczepione przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) zgodnie z zalecanym schematem szczepień dostosowanym do ich wieku. Szczepienie dotyczy młodych kobiet, które nie były nigdy objęte szczepieniami przeciwko wirusowi HPV oraz tych, które są w trakcie realizacji szczepień, ale nie otrzymały jeszcze wszystkich wymaganych dawek szczepionki.

Szczepienia będą realizowane w następujących przychodniach:

  1. nMedica S. C. Jolanta Nachel i Krzysztof Nachel, ul. Parkowa 2,
  2. Miejska Przychodnia Lekarska Nr I, NZOZ  Sp. z o. o., ul. Chemiczna 12,
  3. Miejska Przychodnia Lekarska Nr III, NZOZ Sp. z o. o., ul. Wałowa 22,
  4. Miejska Przychodnia Lekarska Nr IV, NZOZ Sp. z o. o., ul. Oś. XXV lecia  3a,
  5. NZOZ Miejska Przychodnia Lekarska Nr 5 Sp. z o. o., ul. Długa 18,
  6. CenterMed Sp z o. o., ul.Szkotnik 19,

Program realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miasta Tarnowa, a jego autorem i koordynatorem jest pani dr n. med. Hanna Czajka  z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpital Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie. 

- See more at: http://tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Bezplatne-szczepienia-przeciw-HPV#sthash.8Kxqx0lz.dpuf
Komentarze...