Weekend pełen atrakcji
access_time 2016-07-29 19:25:00
W zbliżający się weekend nie zabraknie atrakcji zarówno dla miłośników dobrego brzmienia, jak i dla tych, którzy wolą spędzić czas na żywiołowej zabawie. Będą również propozycje dla osób, które preferują relaks w parku.

Sobota

Już po raz siedemnasty z Tarnowa wyruszy Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Około godziny 10 spod Muzeum Etnograficznego Romowie wyjadą jak co roku w tradycyjnym, kolorowym korowodzie do Szczurowej, a stamtąd do Borzęcina Dolnego, gdzie znajduje się pomnik pamięci o zagładzie Romów.

Ciekawą propozycję na sobotnie popołudnie ma Biuro Wystaw Artystycznych. Osoby, które pojawią się o godz. 16 Przed Pałacykiem Strzeleckim będą miały okazję wziąć udział w projekcie „Synergia”. Pomysł zakłada połączenie zielonego krajobrazu i dźwięków muzyki elektronicznej, który sprzyjać ma relaksowi.

Niedziela

„Z Buenos Aires do Paryża” to kolejna odsłona cyklu Koncertów Letnich. W sobotnie popołudnie melomani będą mogli posłuchać zarówno utworów Chopina, jak i artystów prezentujących żywiołowe argentyńskie rytmy. W Sali Lustrzanej wystąpią tym razem Teresa Kaban (pianino) i Henryk Błażej (flet), absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncert rozpocznie się o godz. 16.

W najbliższą niedzielę mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnej, tanecznej zabawy. Potańcówka w amfiteatrze rozpocznie się o godz. 19. Dansingi są bezpłatne, mogą brać w nich udział wszyscy, bez względu na wiek. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Kolejna muzyczna propozycja spodoba się fanom dobrego, gitarowego brzmienia. W niedzielę o godz. 19 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach wystąpi David Russel w ramach festiwalu Emanacje. To jeden z najważniejszych gitarzystów klasycznych w historii, mający na swoim koncie nagrodę Grammy. Jest absolwentem Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie i laureatem wielu konkursów na całym świecie. Bilety są bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

W niedzielę tarnowskie „Jaskółki” zmierzą się z kolejnym przeciwnikiem. Na stadionie przy ul. Zbylitowskiej powalczą o punkty z drużyną Get Well Toruń. Początek żużlowych zmagań o godz. 17.

Przypominamy, że przez całe wakacje można wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu miasta z przewodnikiem. Spacerki odbywają się codziennie. Jeden z przewodników oprowadza chętnych po najciekawszych miejscach Tarnowa (start o godz. 12 spod siedziby TCI), kolejny dyżuruje w katedrze. Więcej informacji o spacerkach można przeczytać tutaj.

Komentarze...