Zgłoś projekt do budżetu
access_time 2016-07-28 13:32:00
Jeszcze tylko do jutra, 29 lipca, można zgłaszać projekty do realizacji w piątej edycji budżetu obywatelskiego. Proponować można takie inicjatywy, które przyczynią się do rozwoju miasta. Pula do dyspozycji mieszkańców to dwa miliony złotych.

Suma realizacji jednego projektu nie może być mniejsza niż 100 tysięcy złotych. Zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 100 osób. Projekty mogą przedstawiać wyłącznie mieszkańcy Tarnowa za pomocą odpowiedniego formularza.

Po skompletowaniu wszystkich wniosków Urząd Miasta przystąpi do ich weryfikacji w zakresie spełnienia wymagań formalnych określonych w regulaminie. 2 września ogłoszona zostanie lista projektów odrzuconych i projektów dopuszczonych do głosowania. O tym, czy zgłoszona inwestycja zostanie zrealizowana, zdecydują mieszkańcy Tarnowa w odrębnym głosowaniu, które potrwa od 19 do 28 września. Projekty wybrane przez tarnowian zostaną opublikowane 30 września.

W tym roku zmieni się sposób wyboru projektów do realizacji. Głosować będzie można wyłącznie elektronicznie, a uprawnieni do tego będą mieszkańcy wpisani do rejestru wyborców oraz mieszkańcy niepełnoletni w wieku od 16 lat, posiadający Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu, będą mogły zagłosować w jednym z kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję punktów.

Regulamin tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ.

Komentarze...