64 tysięce z Manii Pomagania
access_time 2016-07-20 09:00:00
64 tysiące złotych, rekordowa dotychczas kwota, trafi na leczenie i rehabilitację trójki dzieci z gminy Tarnów: Gabrysi, Wojtusia i Piotrka. To efekt wspólnej akcji „Mania Pomagania” zorganizowanej przez radio RDN Małopolska i Gminę Tarnów. Podsumowanie akcji, w której uczestniczyli rodzice dzieci, odbyło się dziś na antenie radia RDN Małopolska.

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł powiedział na antenie RDN, że akcja służy rozwijaniu postaw etycznych. – Tylko wspólne zaangażowanie i działanie może przynieść tak znakomite efekty. Jeśli cel jest konkretny, chęć pomocy wśród jest niezwykła. Dużą satysfakcję daje również zaangażowanie tak wielu osób, w tym szkół, strażaków - ochotników czy seniorów – mówił wójt.

Organizatorzy akcji nie kryli bowiem radości i uznania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Ks. Jacek Miszczak, dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz jest zbudowany hojnością serca słuchaczy i mieszkańców regionu. – Miło było patrzeć na radosne twarze ludzi, którzy w minioną sobotę przyszli na Manię Pomagania do Koszyc Małych. Bawili się i pomagali, to było naprawdę wspaniałe i za to wszystkim bardzo, bardzo dziękuję – dodaje.

Wzruszenia nie kryli natomiast rodzice dzieci. - Dziękuję wszystkim z całego serca. Dzięki otrzymanej pomocy cały przyszły rok nie będę musiała się martwić skąd wziąć pieniądze na turnusy rehabilitacyjne dla Gabrysi, które są tak ważne dla jej rozwoju - mówiła pani Joanna, mama siedmioletniej Gabrysi, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. - Piotrek cały czas tak dzielnie walczy o nogę. Nigdy się nie poddaje, mimo ciągłego bólu, operacji, nieustannych wizyt w szpitalach. Przed nim jeszcze długa droga do normalnego funkcjonowania i dzięki tym pieniądzom będzie mógł kontynuować rehabilitację. Dziękuję ludziom dobrej woli… - dodała pani Katarzyna, mama szesnastoletniego Piotrka, którego noga bez leczenia i rehabilitacji byłaby już 15 cm krótsza…

Dla ostatniego z naszych bohaterów, czteroletniego Piotrusia ze złożoną wadą serca, pieniądze są kolejnym krokiem przybliżającym go do operacji serca w Niemczech. - Dziękujemy za każdą złotówkę, za każdy gest. Dziękujemy za wsparcie jakiego doświadczamy… - mówiła na antenie radia mama Wojtusia.

- Udało się nam uzyskać podwójny efekt. Pierwszy to pomoc potrzebującym. Drugi to niewątpliwie wzbudzenie zainteresowania chęcią pomocy - podsumował „Manię Pomagania” wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, już dziś zapowiadając, że akcja będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Kolejna, piąta Mania Pomagania odbędzie się już 15 lipca przyszłego roku. Wiadomo także, że gwiazdą przyszłorocznej akcji charytatywnej w Koszycach Małych będzie Agnieszka Chylińska.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A