Zakliczyn liderem we wprowadzaniu Programu 500+
access_time 2016-07-21 09:10:00
Gmina Zakliczyn jest liderem we wdrażaniu Programu Rodzina 500+ określanego powszechnie jako przełom w rozwoju państwa. Wicewojewoda małopolski Józef Gawron przesłał burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi słowa uznania za wykonanie zadania w sposób umożliwiający przekazanie wsparcia rodzinom w tak krótkim czasie.

Analiza stopnia wdrożenia programu w Małopolsce w oparciu o informacje przekazane przez gminy wskazuje, że Gmina Zakliczyn należy do grupy 30 Gmin, którym udało się do 15 czerwca rozpatrzyć wszystkie lub 99% złożonych wniosków o świadczenia wychowawcze. Składam na Pana ręce serdeczne podziękowania za sprawną realizację Programu Rodzina 500+. Kieruję słowa uznania za wykonanie zadania w sposób umożliwiający przekazanie wsparcia rodzinom w tak krótkim terminie. Proszę też o przekazanie pracownikom realizującym zadanie szczególnych podziękowań za wysiłek, fachowość oraz zaangażowanie”- pismo tej treści, podpisane przez wicewojewodę Józefa Gawrona, dotarło do burmistrza Dawida Chrobaka.

Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn za sprawną realizację programu Rodzina 500+ podziękowała też podczas V Kongresu Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Na dzień 1 lipca w gminie Zakliczyn złożono 1043 wniosków (1000 w wersji papierowej, a 43 elektronicznie). Liczba dzieci, na które złożono wnioski to 1835. Wypłacono świadczenia na kwotę 2 mln 367 tys. 140 zł.

W sumie – jak poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – rodzice i opiekunowie w całym kraju złożyli już ponad 2,56 mln wniosków o świadczenie wychowawcze – 79 procent w urzędach i 21 proc. przez Internet. Do 24 czerwca wydano 2,1 mln decyzji na ponad 3 mln dzieci. Do rodzin trafiło 4,1 mld zł.

Program Rodzina 500+ określany jest powszechnie jako przełom w rozwoju państwa. Wreszcie w sposób realny wsparto rodziny. W dodatku gospodarka to ludzie. Przekazane rodzinom pieniądze zasilać będą lokalną gospodarkę. A rodziny, zwłaszcza wielodzietne, zyskują poczucie bezpieczeństwa, że wystarczy do końca miesiąca. Otwierają się też przed rodzinami nowe horyzonty – wspólnych wyjazdów, atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, budowania relacji i więzi. Jest tu więc wymierny aspekt materialny, ale też psychologiczny. Rodziny mocno mogą stanąć na nogi i z podniesioną głową patrzeć w przyszłość.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A