Światowe malarstwo w miniaturze
access_time 2016-07-15 07:48:00
W Miejskiej Bibliotece Publicznej już po raz drugi będzie można oglądać obrazy Janusza Dziduszko – tarnowianina, z wykształcenia architekta, z zamiłowania rysownika i malarza. Wystawę „Światowe malarstwo w miniaturze” będzie można podziwiać od 20 lipca w Galerii Plastycznej w Mościcach.

Janusz Dziduszko urodził się w 1938 roku w Ustrzykach Dolnych. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Po uzyskaniu dyplomu projektował w Krakowie i Koszalinie, a od 1965 w Tarnowie. Po latach projektowania powrócił do rysunku odręcznego i malowania. Swoje zajęcie traktuje z przymrużeniem oka, nazywając prace kopiami, pastiszami i wariacjami na temat. Autor bardzo poważnie podchodzi do swojej twórczości, bowiem wybrał niezwykle oryginalne tworzywo, którym jest papier ścierny o zróżnicowanej granulacji. Maluje/rysuje zminiaturyzowane wersje znanych dzieł malarskich zarówno europejskich, jak i polskich.

Wystawę „Światowe malarstwo w miniaturze” będzie można podziwiać do końca sierpnia w godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek: 9.00-15.00, środa, piątek 9.30-17.00. Wstęp wolny.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A