Oznacz swój rower
access_time 2016-07-14 11:20:00
W najbliższą sobotę, 16 lipca, wszyscy chętni będą mieli okazję, by bezpłatnie oznakować swój rower. Tym razem będzie można skorzystać z pomocy strażników miejskich na terenie boiska przy Gimnazjum nr 11. Akcji towarzyszyć będzie rodzinny piknik. Rozpoczęcie o godz. 9.

Znakowanie polega na wygrawerowaniu na jednośladzie trwałego, unikatowego numeru. Cechy charakterystyczne dotyczące modelu oraz dane właściciela zostają wpisane do bazy danych Straży Miejskiej. Dzięki temu w przypadku zgubienia lub kradzieży roweru istnieje dużo większa szansa na odzyskanie pojazdu. Każdy oznakowany jednoślad jest także oklejony informacją o tym, że jest zarejestrowany, co powinno dodatkowo zniechęcić potencjalnych złodziei.

Rower można bezpłatnie oznaczyć również w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Nabrzeżnej Dolnej w każdą środę. Wystarczy wcześniej skontaktować się ze strażnikami w tej sprawie. – Jest zapotrzebowanie na tego typu akcje. Tylko wczoraj zgłosiło się do nas 20 osób, które zwróciły się z prośbą o oznakowanie rowerów – relacjonuje Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Tarnowie.

Pierwsze znakowanie rowerów, które zorganizowano na osiedlu Westerplatte, zgromadziło wielu chętnych. Wówczas udało się oznaczyć ok. 70 jednośladów. W związku z dużym zainteresowaniem akcją, postanowiono kontynuować ją na kolejnych tarnowskich osiedlach.

Strażnicy miejscy planują oznaczyć 50 rowerów. W trakcie czekania na znakowanie swojego roweru, organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy. W programie imprezy znalazły się m.in. gry sportowe, miasteczko rowerowe przygotowane przez Miejski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz mini-koncert.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A