Tarnowska Innowacja 2016
access_time 2016-07-12 07:49:00
Masz innowacyjny produkt, którym chcesz się pochwalić? Chcesz zmienić coś w swoim otoczeniu biznesowym lub zawodowym? Inspirują cię nowoczesne trendy w zarządzaniu lub udoskonalaniu procesów funkcjonowania firm? A może pracujesz nad unikatowym projektem badawczo-rozwojowym? Jeśli tak, sięgnij po statuetkę Tarnowskiej Innowacji 2016. Pula nagród w konkursie to 54 tys. zł!

Wystartowała pierwsza edycja konkursu Tarnowska Innowacja 2016. Specjalnie powołana kapituła przyzna nagrody w pięciu kategoriach: promotor, pionier, kreator, kadet i adept innowacji. Tytuł promotora może otrzymać firma sektora małych i średnich przedsiębiorstw zarejestrowana i prowadząca działalność gospodarczą na terenie Tarnowa. Nagrodę pioniera przewidziano dla pracownika naukowego realizującego projekt badawczo-rozwojowy na jednej z tarnowskich uczelni. Z kolei kreatorem mogą zostać pełnoletni mieszkańcy Tarnowa. Tytuł kadeta otrzyma student tarnowskiej uczelni, natomiast adepta – uczeń szkoły ponadgimnazjalnej. Autorzy najlepszych projektów mogą liczyć odpowiednio na 25, 12, osiem, sześć i trzy tysiące złotych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców, zarówno do uczniów tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych, studentów, pracowników naukowych, jak i przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność w naszym mieście – zachęca Piotr Augustyński, zastępca prezydenta ds. rozwoju gospodarczego.

Ideą konkursu jest promocja szeroko pojętych innowacji. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców, by pochwalili się kreatywnym projektem. Na czym powinna polegać innowacja? Na przykład na wdrożeniu nowego – lub znacząco udoskonalonego – produktu, wyrobu, usługi lub procesu. Mogą to być również przedstawione nowe metody, np. marketingowe czy organizacji pracy. – Zaznaczamy jednak, że jest to definicja otwarta - wszak innowacja nie zamyka się w jednym i określeniu i regulaminie – podkreśla zastępca prezydenta.

Zwycięzców konkursu Tarnowska Innowacja 2016 poznamy jesienią podczas uroczystej gali, którą zaplanowano w tarnowskim teatrze.

Formularze zgłoszeniowe wraz z projektami proponowanych innowacji można składać do 30 września w Wydziale Rozwoju Gospodarczego magistratu (ul. Mickiewicza 6, pok. 116, tel. 14 688 26 46).

Regulamin i dokumenty do pobrania poniżej:

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A