Prawie pół tysiąca amunicji odnalezione pod ziemią
access_time 2016-07-08 07:45:00
Całkiem spory arsenał wykopał na terenie swojej posesji mieszkaniec Lisiej Góry. Amunicja strzelecka do najpopularniejszego na przełomie wieków karabinku Mosin leżała na niewielkiej głębokości pod powierzchnią ziemi.

Kolejne znalezisko amunicji w rejonie tarnowskim świadczy o walkach jakie się tutaj toczyły. Tym razem mieszkaniec Lisiej Góry podczas prac ziemnych wykopał ukryte pod ziemią metalowe pudełko wraz z amunicją do karabinu Mosin. Była to typowa broń strzelecka powtarzalna będąca na wyposażeniu żołnierzy Armii Radzieckiej. Karabin ten uznawany za jeden z najskuteczniejszych na przełomie wieków. Amunicja w ilości 461 sztuk kaliber 7,62 mm mocno skorodowana została zabezpieczona do czasu przybycia patrolu saperskiego Wojska Polskiego przez grupę minersko-pirotechniczną Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Następnie niebezpieczne znalezisko zostało przekazane patrolowi wojskowemu celem bezpiecznej neutralizacji na poligonie wojskowym.

Tarnowska Policja po raz kolejny apeluje aby przy napotkaniu podobnych „skarbów” jakie kryje jeszcze skorupa ziemska powiadomić niezwłocznie Dyżurnego jednostki Policji. Oznaczyć miejsce i poczekać na przybycie patrolu. Przestrzegamy przed samodzielnym ich przenoszeniem.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A