Odpady wyrzucajmy w wyznaczonym miejscu i czasie
access_time 2016-07-06 14:59:00
Po pojawiających się dzikich wysypiskach śmieci, strażnicy gminni natrafili ostatnio na kolejne niepokojące zjawisko, którym jest porzucanie odpadów wielkogabarytowych, zielonych i innych śmieci w miejscach, gdzie odbywają się zbiórki odpadów wielkogabarytowych, ale poza terminami zbiórek.

- Odpady wielkogabarytowe wywożone są w każdym kwartale, mieszkańcy otrzymali harmonogramy z terminami, są one publikowane też na stronie internetowej gminy – wyjaśnia Bogumiła Bardel, kierownik referatu inwestycji i rozwoju Urzędu Gminy Tarnów. – Poza wyznaczonymi terminami, kiedy zostaje podstawiony kontener, śmieci w tym miejscu składować nie należy – dodaje.

Niestety, takie dodatkowe składowiska permanentnie powstają. Jak podkreślają strażnicy gminni, ostatnio pojawiły się one w miejscach ustawiania kontenera na odpady wielkogabarytowe koło cmentarza w Tarnowcu, przy remizie OSP w Porębie Radlnej, a także za ośrodkiem zdrowia w Woli Rzędzińskiej. – To jest reakcja łańcuchowa. Jeśli jedna osoba wywiezie śmieci, natychmiast pojawiają się kolejne. Po tygodniu jest to już cała hałda – relacjonuje strażnik Arkadiusz Łucarz. Należy przypomnieć, że za takie porzucanie śmieci również grożą sankcje. Straż gminna może ukarać nawet pięćsetzłotowym mandatem, albo skierować sprawę do sądu.

Problem jest z kontenerami ustawionymi przy cmentarzu. Pojemniki przeznaczone na wypalone znicze, zwiędłe kwiaty czy inne odpady pochodzące z cmentarza regularnie zapełniane są niezgodnie z ich przeznaczeniem odpadami wielkogabarytowymi, zielonymi, czy nawet zmieszanymi odpadami komunalnymi.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A