III Bieg Burzyński im. Prof. Jana Sajdaka z Regatta
access_time 2016-06-09 13:58:00
Biegać może każdy – przekonują organizatorzy III Biegu Burzyńskiego, który 11 czerwca odbędzie się w Burzynie, u podnóża pasma góry Brzanki. Zaplanowane zostały trasy dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych - od przedszkolaków po uczniów gimnazjum oraz dystans 10 km dla dorosłych biegaczy.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy sportu dostępnej w każdym wieku. To także okazja do lokalnej integracji mieszkańców gminy Tuchów w województwie małopolskim oraz upamiętnienia wybitnego uczonego prof. Jana Sajdaka.

Kiedy?
11 czerwca 2016 (sobota ) od godziny 13:00

Gdzie?
Start i meta na stadionie sportowym w Burzynie, w Dolinie Rzeki Białej


Malownicze tereny Doliny Rzeki Białej sprzyjają podejmowaniu sportowej formy rekreacji. Zróżnicowane ukształtowanie terenu i piękne widoki u podnóży Brzanki to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku w gronie całej rodziny.

Dla młodszych biegaczy organizatorzy przygotowali trasy biegowe na stadionie sportowym. Jako pierwsze, na dystansie 100 m, pobiegną przedszkolaki. Na dystansach 200 i 500 m uczniowie szkoły podstawowej, a na 750–1000 przedstawiciele gimnazjum. Na zwycięzców każdej z kategorii, czekać będą medale i nagrody rzeczowe.

Starsi zawodnicy stanął na starcie malowniczej, 10-kilometrowej trasy. Do biegu zgłosiło się 250 uczestników, spośród których najlepsi w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn, nagrodzeni zostaną pucharem, nagrodami rzeczowymi i voucherami na zakupy w sklepach Regatta.


Impreza ma charakter rodzinny i we współpracy z programem Regatta RUSZ SIĘ! stara się upowszechniać dostępne dla każdego formy aktywności.


W najbliższy weekend w Burzynie funkcjonować będzie także Strefa Kibica, a w niej m.in. Strefa Zabaw dla dzieci, które w towarzystwie czuwających animatorów i opiekunów, będą mogły korzystać z bogatego programu atrakcji. Szczegóły wydarzenia : www.ruszsie.org

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A