Rockowe granie już dziś w Przepraszam
access_time 2016-05-27 08:00:00
Zespoły Perihelium oraz Setareth już dziś zagrają w tarnowskim klubie Przepraszam. Koncert rozpocznie się o godz. 20, a bilety kosztują 10 zł.

PERIHELLIUM

Zespół powstał w 2004 roku w Tarnowie z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Gerarda Wróbla. Twórczość grupy łączy w sobie elementy rocka, metalu i szeroko pojętej muzyki progresywnej, inspirując się dokonaniami takich zespołów jak m.in: Metallica, Dream Theater, Symphony X, Tool, Pink Floyd.

W 2007 roku powstaje pierwszy, debiutancki album pt.: "The New Beginning", który za sprawą wytwórni Insanity Records ukazuje się w Polsce, ale także w Niemczech, USA i Kanadzie. Płyta zostaje przyjęta bardzo życzliwie i ciepło, zyskując wiele pozytywnych recenzji.

Lata 2008 - 2011 to okres intensywnego koncertowania, udziału w przeglądach, zwycięstwa w festiwalach: DachOOFka Festival 2009 w Krakowie, rock'AUTOSTRADA 2009, "Wielki Ogień" 2010 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Skład zespołu tworzyli wtedy: Gerard Wróbel - gitara, Bartek Bachula – bas, Seweryn Błasiak - perkusja, Marcin Sułek – wokal.

W 2010 roku światło dzienne ujrzał drugi krążek zespołu zatytułowany "The War Machines" nagrany w olkuskim ZED Studio.

W latach 2011 – 2014 Perihellium zawiesza działalność.

Aby dalej funkcjonować konieczna była niemal całkowita zmiana składu zespołu, który od 2014 roku tworzą:

Gerard Wróbel – gitara

Szymon Kaczmarek – gitara

Łukasz Migacz – perkusja

Piotr Tokarz – bas

Łukasz Lipowczan – wokal

Obecnie muzycy intensywnie koncertują oraz przygotowują się do nagrywania nowego albumu.

SETARETH

Setareth to kwintent z Krakowa poruszający się w estetyce rockowo-metalowej. Z lubością zahacza progresywne rejony lecz nie wstydzi się swoich gotyckich korzeni, z chęcią sięga po pop czy jazz. Setareth w swojej muzyce mówi o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, uczuciach i stanach. Nie daje nigdy odpowiedzi, ale melodią i tekstem prowadzi do miejsca, gdzie pointę słuchacz musi sformułować sam.

Setareth zagrał wiele koncertów w krakowskich klubach oraz poza Krakowem. Na swoim koncie ma trzy płyty EP: Ciemna Strona Nocy, Dark River Of Thougts, Preludes. Pod koniec 2015 roku zespół nagrał cztery single, które w 2016 roku umieścił na płycie zatytułowanej Limited, która została specjalnie przygotowana na trasę 2016.

Rok 2016 to także czas, w którym zespół nagrywa swoją pierwszą płytę LP. Znajdą się na niej zarejestrowane wcześniej single jak i całkiem nowe utwory.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A