Małopolski Laur Sportu dla Michała Derusa z PWSZ
access_time 2016-05-06 08:00:00
44 zawodników i 27 trenerów wyróżniono za wybitne osiągnięcia sportowe w 2015 roku. Nagrody Województwa Małopolskiego – Małopolskie Laury Sportu – wręczał Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Wśród laureatów znalazł się Michał Derus, lekkoatleta, student PWSZ w Tarnowie oraz zawodnik Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów i Zrzeszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych Start Tarnów.

Michał Derus otrzymał nagrodę za obronę tytułu Mistrza Świata Osób Niepełnosprawnych w biegu na 100m. Niestety, zawodnik nie mógł osobiście uczestniczyć w uroczystości ze względu na udział w zgrupowaniu kadry paraolimpijskiej w Słupsku. Nagrodę w jego imieniu odebrał trener dr Piotr Kuczek, który również otrzymał nagrodę, tym razem za osiągnięcia w pracy szkoleniowej.

- To już trzeci Laur Sportu dla Michała. Nie dziwi mnie, że ponownie dostrzeżono jego osiągnięcia. W tym roku obronił tytuł Mistrza Świata w kategorii T-47 - w bardzo ładnym stylu i z tak dużą przewagą nad rywalami, że należy z dużą dawką optymizmu oczekiwać zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Obecnie Michał bardzo intensywnie przygotowuje się do tych zawodów, co wymaga wyjazdów na zgrupowania kadry paraolimpijskiej. Właśnie z tego powodu nie mógł wziąć udziału w krakowskiej uroczystości. Mam jednak nadzieje, że ciężka praca jaką obecnie wykonuje, opłaci się i doprowadzi go do upragnionego olimpijskiego złota – komentuje trener Piotr Kuczek.

Wśród wyróżnionych znalazła się jeszcze czwórka sportowców z tarnowskich Klubów:

  • Stanisław Fortkowski i Albert Sordyl (Tarnowskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Pogórze Tarnów) – mistrzowie świata niepełnosprawnych w drużynowym kręglarstwie, trener Irena Curyło
  • Marzena Zięba (Zrzeszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych Start Tarnów) – mistrzyni Europy osób niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów w kat. do 86 kg, posiada kwalifikację paraolimpijską do Rio de Janeiro, trener Bogusław Szczepański
  • Justyna Walaś (Tarnowska Szkółka Bokserska) – brązowa medalistka mistrzostw świata młodzieżowców w boksie w wadze 63 kg , trener Aleksander Maciejowski

Małopolski Laur Sportu przyznawany jest od 2000 roku. Ma podkreślać szczególną rolę sportu młodzieżowego oraz osób niepełnosprawnych w regionie, promować najlepszych zawodników i ich trenerów, stowarzyszenia kultury fizycznej i podmioty, które ją wspierają, a także tworzyć pozytywne wzorce dla dzieci i młodzieży z Małopolski.

Do tej pory wśród wyróżnionych Małopolskim Laurem Sportu znaleźli się tacy zawodnicy jak m.in. Justyna Kowalczyk, Agnieszka i Urszula Radwańskie, Luiza Złotkowska, Kamil Stoch, Maciej Kot, Paweł Korzeniowski czy Paweł Brożek.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A