Unia wygrała. Derby z Tarnovią w cieniu skandalu
access_time 2016-05-05 09:54:00
III-ligowa Unia Tarnów nie miała problemu z pokonaniem występującej w okręgówce Tarnovii. Pierwsze od lat derby Tarnowa stały na niskim poziomie, a zakończyły się wielkim skandalem. Jeden z kibiców Unii po ostatnim gwizdku podbiegł do ławki Tarnovii i kopnął w twarz piłkarza biało-czerwonych.

Bandyta został zatrzymany przez służby porządkowe i przekazany policji. Policji, która miała wczoraj sporo pracy. Derby rozegrane na Stadionie Miejskim w Mościcach (formalnie gospodarzem była Tarnovia) przyciągnęły niemal 3 tys. kibiców. Licznie stawili się kibice obu klubów, których zachowanie przez cały mecz pozostawiało wiele do życzenia. Apogeum było zajście po ostatnim gwizdku, kiedy jeden z kiboli kopnął w twarz piłkarza Tarnovii, Piotra Borucha.

Kibol został zatrzymany, czekają go teraz bardzo poważne konsekwencje.

Policja podkreśla, że poza tym incydentem, 40. derby Tarnowa przebiegały raczej spokojnie, obyło się bez większych incydentów. Spotkanie w ramach Pucharu Polski zabezpieczało aż 250 policjantów.

Dodajmy, że w półfinale PP na szczeblu Tarnowskiego OZPN Unia zmierzy się z Jadowniczanką. Mecz odbędzie się 11 maja.

Tarnovia Tarnów – ZKS Unia Tarnów 0-4 (0-1)

Bramki: 0-1 Drozdowicz 34, 0-2 Biały 68, 0-3 Bury 81, 0-4 Zawrzykraj 90+1.

Tarnovia: Paweł Jankowski – Noga (82 Pawłowski), Kociara, Boruch, Sanok – Przydział (77 Nowak), Mikoś, Wilk, Krużel, Barczak (59 Smołkowicz) – Boruch (69 Wałek).

Unia: Dybowski – Pawlak, Więcek, Witek, Wójcik – Jamróg (73 Tyka), Wrzosek (57 Zawrzykraj), Iwanek, Adamski (62 Nowak) – Drozdowicz, Biały (79 Bury).

Sędziował: Mariusz Kuś z Tarnowa.

Żółte kartki: Krużel, Noga, Wałek - Witek.

Czerwona kartka: Krużel (w 67 minucie, druga żółta).

Widzów: 2800.

Fot. Paweł Topolski/tanow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A