Pierwszy festivalowy dzień za nami
access_time 2016-05-02 15:10:00
3 MAJ SIĘ ZDRÓW 2016 wystartował z takim zaangażowaniem, że uczestnikom sportowych zmagań udało się przegonić chmury, zalegające w Wierzchosławicach na przedpołudniowym niebie.

Z dziewięciu drużyn zaanonsowanych do udziału w „Amatorskim Turnieju Siatkówki Plażowej” pod siatką stanęło w sumie siedem zespołów. Choć zaproszone były pary damskie, mieszane i męskie, to dominowały te ostatnie. Rozgrywki rozpoczęły się około godz. 10-ej i trwały ponad pięć godzin. Ostatecznie po rozstrzygnięciu wielu emocjonujących spotkań zwyciężyła drużyna w składzie: Jakub Drobot i Maciej Kawa i do niej trafił turniejowy puchar. Drugie miejsce zajęli bracia: Kamil i Dawid Trytek, trzecia lokata przypadła Marcinowi Wójcikowi i Kacprowi Lazarowiczowi. Organizacyjnie w przeprowadzeniu Turnieju prócz Centrum Kultury Gminy Wierzchosławice, na terenie którego odbywały się rozgrywki pomagał także tarnowski UKS JEDYNKA. podziękowania dla Pań Trener Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby. Podczas pierwszego dnia festiwalowych atrakcji można było także skorzystać z syntetycznego lodowiska w Wierzchosławicach. Ponieważ obowiązywały preferencyjne warunki zdecydowało się na to kilkadziesiąt osób.

W ramach festiwalu przed nami jeszcze 2 maja Turniej tenisa ziemnego o puchar Centrum Zdrowia Tuchów, pokazy samoobrony, technik relaksacji, Tai Chi i konkurs balansowania na linie slackline w Wierzchosławicach. 3 maja na Rynku w Tuchowie porady, badania i konsultacje medyczne, a także warsztaty i pokaz udzielania pierwszej pomocy. Na najmłodszych czekać będzie strefa zabaw i atrakcji sportowych, a na rodziców targi edukacyjne z ofertami szkół i kursów dla dzieci.

W ramach Młodzieżowej Sceny wystąpią laureaci 3Maj się Zdrów Rock Festival grupa Ostatni w Raju, a 3Maj się Zdrów Pop Festival zespół Hideaway. Następnie w programie alternatywno-pikantna formacja Wasabi z Tarnowa oraz koncert funkowo rhythm'n'bluesowego Hoo Doo Band. Gwiazdą wieczornego koncertu będzie Grubson, ikona polskiej sceny hiphopowej i dancehall-u.

Patronat medialny na Festiwalem sprawują : TEMI, RDN Małopolska, Gazeta Krakowska, TVP Kraków, Miasto i Ludzie, Kurier Tuchowski, TarnowskaTV, NocyTarnów, Tarnowskie.info, Tarnów.net, Tarnów.in, Tuchów warto zobaczyć.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A