Kalkstein/Czarne słońce w Teatrze Solskiego
access_time 2016-04-29 13:17:00
Sztuka będzie wystawiana dziś i jutro w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym są do wygrania zaproszenia.
Bilety: 30 zł(normalny) 20 zł(ulgowy) 10 zł(niepełnosprawni)
 
Punktem wyjścia dla spektaklu „Kalkstein/Czarne słońce" jest historia Ludwika Kalksteina-Stolińskiego - żołnierza Armii Krajowej odznaczonego Krzyżem Walecznych, a następnie współpracownika gestapo odpowiedzialnego (wraz z Blanką Kaczorowską i Eugeniuszem Świerczewskim) za wydanie Niemcom Stefana Grota-Roweckiego; pisarza marynisty – jego książkę wydał w latach pięćdziesiątych „Czytelnik”; scenarzysty – jego słuchowiska emitowało Radio Szczecin, dla telewizji zaś napisał scenariusz popularnego serialu z gatunku płaszcza i szpady „Czarne chmury”; współpracownika Urzędu Bezpieczeństwa odpowiedzialnego za denuncjację ludzi związanych z opozycją demokratyczną i Radiem Wolna Europa. A także badylarza, mitomana, kobieciarza, alkoholika, dwudziestowiecznego anty-Wallenroda.'

Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy kilka podwójnych zaproszeń na spektakl grany w piątek oraz w sobotę o godz. 19. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Kalkstein/Czarne słońce - piątek" lub "Kalkstein/Czarne słońce - sobota".

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A