Nietrzeźwy kierowca próbował przekupić policjantów
access_time 2016-04-22 13:55:00
Policjanci Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie zatrzymali mężczyznę, który chciał wręczyć im łapówkę w wysokości 1000 złotych w zamian za odstąpienie od czynności prawnych.

Późnym popołudniem patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wyjechał do służby w Niecieczy. Na drodze gminnej w rejonie stadionu sportowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy Opel Insignia. Kierujący nie dość, że w stanie nietrzeźwości ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu to dodatkowo w celu odstąpienia od prawnych czynności próbował wręczyć funkcjonariuszom Policji łapówkę w kwocie 1000 złotych.

W związku z tym czterdziestosześcioletni mężczyzna został zatrzymany w Policyjnej Izbie Zatrzymań w Tarnowie. Banknoty jakie usiłował wręczyć policjantom zabezpieczono do prowadzonego postępowania przez Zespół do Walki z Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów. Nie skorzystał z przywilejów art. 335 kpk. Dalsze postępowanie będzie prowadzone przed Sądem Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A