Prawie milion świadczeń medycznych
access_time 2016-03-29 12:00:00
Blisko milion świadczeń medycznych udzielono w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie w 2015 roku. Co istotne, w porównaniu do 2014 roku, liczba świadczeń wzrosła o prawie 10 tysięcy. Warto zaznaczyć, że statystyki nie obejmują Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz tlenoterapii.

Ponad 68 tys. pacjentów skorzystało z ok. 264 tys. porad lekarskich, logopedycznych i psychologicznych. Dane statystyczne potwierdzają słuszność uruchomienia dodatkowego punktu pobrań w budynku ZPS przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie. W ubiegłym roku w ZPS wykonano bowiem prawie 382 tys. świadczeń z zakresu badań analitycznych, co stanowi wzrost o ok. 13 tysięcy.

Nowy punkt umożliwi pacjentom szybszy dostęp do badań analitycznych. W punkcie można wykonywać badania zarówno na podstawie skierowania od lekarza zatrudnionego w ZPS, jak i z jednostki, z którą mamy zawartą umowę podwykonawstwa w tym zakresie oraz przeprowadzać badanie prywatne – tłumaczy kierownik Działu Diagnostyki Medycznej Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie Beata Holik – Januś.

Dość znacząco wzrosła liczba zabiegów rehabilitacyjnych, ponieważ z ok. 233 tys. na ponad 238 tysięcy. Dodajmy, że w Zespole Przychodni Specjalistycznych wykonywane są komercyjne świadczenia  z zakresu rehabilitacji dla dorosłych (łącznie z kriokomorą ogólnoustrojową) oraz niemowląt, dzieci i młodzieży. Terapia najmłodszych obejmuje takie problemy zdrowotne jak m.in.: wcześniactwo, zespoły obniżonego lub wzmożonego napięcia mięśniowego, wady postawy, skoliozy, urazy ortopedyczne, wady i zniekształcenia stóp (koślawość, szpotawość, płaskostopie), koślawość i szpotawość kolan.

Komentarze...