Nowa pula środków na pierwszy biznes
access_time 2016-03-24 11:15:00
Jak informuje Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, dostępna jest nowa pula środków w ramach programu wsparcia przedsiębiorczości „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”. Osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności gospodarczej mogą ubiegać się o niskooprocentowane pożyczki, nawet w wysokości 81 tys. zł. Bezpłatną pomoc w pozyskaniu środków oferuje TARR.

Program wystartował w zeszłym roku. Spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że Bank Gospodarstwa Krajowego podjął decyzję o jego dofinansowaniu. Oferowane w ramach programu wsparcie to w tej chwili najtańsza tego typu pożyczka na rynku.

O fundusze mogą ubiegać się absolwenci uczelni wyższych oraz szkół (do 4 lat po ich ukończeniu), studenci ostatniego roku studiów oraz zarejestrowani bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej. Maksymalna wysokość pożyczki to około 81 tys. zł, a okres spłaty – 7 lat. Możliwa jest roczna karencja w spłacie pożyczki. 

Pracodawcy (w tym przedsiębiorcy, niepubliczne szkoły, przedszkola, żłobki) mogą otrzymać pożyczkę na stworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego. Maksymalna wysokość pożyczki to około 24 tys. zł, a okres spłaty – 3 lata. Oprocentowanie obu pożyczek wynosi 0,25 stopy redyskonta weksli. Obecnie jest to 0,44%. Za udzielenie pożyczki nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat i prowizji. Dodatkowo pożyczkobiorca może skorzystać z bezpłatnych szkoleń i doradztwa.

Pożyczkobiorca, który skorzystał kolejno z pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a następnie na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego skierowanego przez powiatowy urząd pracy, może otrzymać częściowe umorzenie spłat.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Tarnów, ul. Szujskiego 66. Tel: 14 623 55 15, 14 623 55 16, 14 623 55 08, 14 623 55 18

www.tarr.tarnow.pl

Komentarze...