Wojny o teatr ciąg dalszy, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-03-18 10:49:00
Miał zagrać na rzecz chorych dzieci, skończył bójką na oczach maluchów. Tarnowianin marzy o podboju kosmosu. Protestowali przeciwko placowi manewrowemu przy kościele i wygrali, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej

W dzisiejszym numerze Gazety Tarnowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Miał zagrać na rzecz chorych dzieci, skończył bójką na oczach maluchów

Turniej charytatywny w Dębicy zyskał sławę w całym kraju. Wcale nie za sprawą pomocy chorym dzieciakom, tylko z powodu ordynarnej bójki z udziałem byłego znanego futbolisty. W sieci krąży nagranie, na którym widać, jak 43–letni Piotr Ś, występujący gościnnie w drużynie Polskich Aktorów, w trakcie meczu uderza w twarz Wiesława Wójcika, prezesa drużyny Polonez Wiedeń. Co gorsza, skandaliczne sceny rozgrywały się na oczach sporej grupy dzieci zasiadających na trybunach dębickiej hali. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Dębicy. Piotrowi Ś. śledczy postawili właśnie zarzut pobicia.

  • Tarnowianin marzy o podboju kosmosu

Już jako kilkulatek Michał lubił zerkać w niebo. – Na jednym ze spacerów zapytałem tatę, co to są gwiazdozbiory. Wtedy tato pokazał mi Mały i Wielki Wóz. Pooglądałem, posłuchałem, jednak wtedy nie przykuło to jeszcze mojej uwagi – wyznaje. Za to dziś 17-latek z III LO jest już jednym z najzdolniejszych młodych polskich astronomów. W dodatku ze smykałką do robotów. – Chciałbym kiedyś zaprojektować maszynę, która mogłyby badać różne planety. Może udałoby się sprawdzić, czy na Marsie istnieje życie? – marzy głośno 17-letni tarnowianin.

W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:

  • Protestowali przeciwko placowi manewrowemu przy kościele i wygrali

​Mieszkańcy bloku przy ul. Ablewicza 15 po blisko roku postawili na swoim. Protestowali i spowodowali, że jedna z tarnowskich nauki jazdy opuści przykościelny plac. Plac wynajmował ośrodkowi szkolenia kierowców ksiądz proboszcz parafii pw. Bł. Karoliny Kózki. Mieszkańcom bloku nr 15 przeszkadzał hałas i uciążliwości związane z jazdami "L", które odbywały się tuż za osiedlową uliczką. Po jednej stronie uliczki znajduje się blok nr 15, a po drugiej asfaltowy plac, właścicielce szkoły nauki jazdy na szkolenie kierowców między słupami. 

  • Wojny o teatr ciąg dalszy

Dalszy ciąg wojny tarnowskich radnych z dyrektorem tarnowskiego teatru. Po tym jak radni złożyli wniosek o odwołanie dyrektora, teraz szykują mu jeszcze jedną niespodziankę. Zaraz po świętach zaplanowali kompleksową kontrolę przybytku Melpomeny. Dyrektor Rafał Balawejder pod koniec styczni rozdrażnił radnych Prawa i Sprawiedliwości  nie na żarty. Wystawił na deskach tarnowskiej sceny sztukę ,,Kalkstein Czarne Słońca'', którą tarnowscy rajcy - nie tylko zresztą PiS-u - uznali za skandal obyczajowy. 

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Tarnowskiej.

Komentarze...