Festiwal biegów przełajowych w Tarnowie
access_time 2016-03-17 12:10:00
18. konkurencji biegowych i rekreacyjny bieg otwarty to propozycja organizatorów Festiwalu Biegów Przełajowych Grupy Azoty w Tarnowie skierowana do klubów sportowych, szkół i amatorów biegania. Pierwsze z cyklu zawodów zaplanowano 19 marca na terenach zielonych przy hali „Jaskółka”. Start o godz. 11.00. Tego samego dnia odbędą się także biegi młodzików (roczniki 2001 i 2002) o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa.

Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe. Dla najmłodszych biegaczy (rocznik 2008 i młodsi) przewidziano dystans 500 metrów. Seniorzy (rocznik 1996 i starsi) konkurować będą na dystansie 3000 metrów. Młodziki o Puchar Prezydenta powalczą na trasie jednego kilometra. Dla wszystkich zawodników przygotowano dyplomy uczestnictwa, a za zajęcie miejsca na podium medale. Na zakończenie zawodów zaplanowano dwukilometrowy bieg otwarty dla wszystkich uczestników festiwalu, a po jego zakończeniu losowanie nagród rzeczowych i niespodzianek. Regulamin oraz program festiwalu do pobrania poniżej. Zapisy szkół i osób indywidualnych odbywać się będą w biurze zawodów od godz. 9.30.

Organizatorem wydarzenia są: Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, Klub Uczelniany AZS PWSZ w Tarnowie, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Komentarze...