Parking obok dworca PKP będzie darmowy
access_time 2016-03-17 08:00:00
Wybudowany kosztem prawie 17 mln zł parking "Park&Ride" w pobliżu dworca PKP będzie dostępny za darmo. Obecnie oddany przed kilkoma miesiącami obiekt świeci pustkami. Zmiana ma go zapełnić.

Do informacji o planowanej zmianie jako pierwsi dotarli reporterzy Radia Kraków. Według ich informacji parking będzie bezpłatny już w kwietniu, najpóźniej od 1 maja.

Obecnie pozostawienie na nim samochodu kosztuje 5 zł za cały dzień, ale nawet tak niska cena okazała się zaporowa dla wielu zmotoryzowanych. Blokadą nie jest chyba lokalizacja, o czym świadczą zastawione samochodami drogi dojazdowe do obiektu.

Na czasowe zwolnienie kierowców z opłat (bezpłatne parkowanie ma być możliwe przez rok) muszą jeszcze zgodzić się radni. Najprawdopodobniej zajmą się sprawą już na najbliższej sesji.

Co ciekawe, parking był już darmowy - tuż po otwarciu. Wtedy zajętych było ok. 50 z 350 miejsc. Miesięczne utrzymanie parkingu kosztuje ok. 16 tys. zł, a - jak ustaliło Radio Kraków - wpływy z opłat w styczniu wyniosły 2,5 tys. zł.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A