Andrzej Seremet zakończył pełnić funkcję Prokuratora Generalnego
access_time 2016-03-08 16:35:00
Andrzej Seremet ur. w Radłowie pełnił funkcję Prokuratora Generalnego od 31 marca 2010 r. do 3 marca 2016 r. Pamiętnego dnia 5 marca 2010 r. powołał go na ten urząd prezydent Lech Kaczyński.

Tuż po wyborze na ważne i odpowiedzialne stanowisko, radłowska biblioteka zaprosiła A. Seremeta na spotkanie z mieszkańcami, wówczas realizowanego cyklu spotkań, "Wybitne i sławne postaci ziemi radłowskiej". Prokurator odpowiedział pozytywnie, natomiast katastrofa smoleńska na długo przesunęła termin planowanego spotkania.

Aby upamiętnić sprawowanie przez radłowianina, jednego z najważniejszych urzędów w państwie, biblioteka wydała okolicznościowy znaczek poświęcony niezwyczajnemu rodakowi. Pamiątką, jest też portret A. Seremeta zamieszczony w ratuszowej galerii wybitnych radłowian oraz zestaw blisko stu książek podarowanych bibliotece.

Niezapomniane pozostanie spotkanie z młodzieżą w Publicznym Gimnazjum w Radłowie, kiedy prokurator sentymentalnie wspominał swoje dzieciństwo i młodość spędzoną w Radłowie. Dla bibliotekarzy na zawsze pozostaną w pamięci słowa prokuratora o jego miłości do literatury. - To dzięki przeczytanym w młodości książkom, mogę dziś sprawować tak ważny urząd w naszym państwie - mówił do młodzieży były uczeń radłowskiej podstawówki, zachęcając młodzież do systematycznego kontaktu z dziełami literackimi.

Fot. Zbigniew Marcinkowski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A