Cinemarzenie - marcowe propozycje filmowe
access_time 2016-03-04 08:29:00
Marcowa odsłona cyklu Cinemarzenie, który odbywa się w trzy niedziele każdego miesiąca w tarnowskim kinie Marzenie, to czas filmowych portretów. Jakże różnych, bo przedstawiających nie tylko, nierzadko dramatyczne, relacje pomiędzy ludźmi, lecz też związki człowieka z naturą.

Marcowe prezentacje rozpocznie intrygujący dramat społeczny, który nie poddaje się łatwym klasyfikacjom. „Miara człowieka” (projekcja 6 marca) to historia dojrzałego mężczyzny, którego życie naznaczone jest trudnymi wyborami. Reżyser Stephanè Brizè kreśli realistyczną opowieść o desperacji i walce o ludzką godność. Mocną stroną filmu jest fantastyczna, nagrodzona Złotą Palmą w Cannes, kreacja Vincenta Lindona.

Aktorskie kreacje - Leonardo DiCaprio oraz Toma Hardy’ego, to też ogromna zaleta „Zjawy” (13 marca). Film Alejándro Gonzaleza Iñárritu to jedna z najbardziej oczekiwanych premier pierwszej połowy roku. Spektakularna i pięknie sfotografowana opowieść o walce człowieka z naturą, o miłości i zemście, utrzymana w realiach XIX-wiecznej traperskiej Ameryki. Film zdobył trzy statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej w prestiżowych kategoriach - za reżyserię, zdjęcia i pierwszoplanową rolę męską. Tym samym wybitny amerykański aktor Leonardo DiCaprio za piątym podejściem w końcu zdobył upragnionego Oscara.

Ostatnia styczniowa projekcja ("Carol" - 20 marca) to z kolei dwie znakomite kobiece kreacje - Cate Blanchett i Rooney Mary. O „Carol” krytycy mówią, że to najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat. Rozgrywająca się Nowym Jorku lat 50. historia zakazanego uczucia pomiędzy dwiema kobietami widziana oczami mistrza subtelnych portretów Todda Haynesa. Znakomite, poruszające kino. Sześć oscarowych nominacji.

Wszystkie projekcje odbywają się w tarnowskim kinie Marzenie (ul. Staszica 4). Początek o godzinie 16. Bilety w cenie 10 zł można kupić w kasie kina oraz za pośrednictwem strony internetowej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A