Pogotowie Fryzjerskie chętnie pomoże!
access_time 2016-03-07 08:00:00
Pogotowie Fryzjerskie to unikatowa inicjatywa młodych fryzjerów, którzy w bezinteresowny sposób, przez cały rok świadczą usługi fryzjerskie najbardziej potrzebującym.

- Ideą powstania tej niecodziennej inicjatywy społecznej była potrzeba oraz chęć niesienia pomocy osobom, które mają ograniczony dostęp do usług fryzjerskich – wyjaśnia Elżbieta Piechna, nauczycielka zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie, w którym to realizowany jest fryzjerski Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy. - Jesteśmy otwarci na każdą inicjatywę, która sprawia, że ludzie się uśmiechają. To przecież jest podstawą naszego zawodu - sprawiać za pomocą nowej fryzury zmianę oraz uśmiech klientów – dodaje pani Elżbieta.

Pogotowie fryzjerskie działa nieprzerwanie od kilku lat. To inicjatywa, która łączy w sobie doskonalenie umiejętności fryzjerskich z niesieniem pomocy. - Tak, to świetna okazja, bowiem możemy w praktyce pokazać nasze umiejętności. Przy okazji możemy też pomagać. To naprawdę niesamowita inicjatywa. Dawać swoje umiejętności tym, którzy często mają ograniczony dostęp do usług fryzjerskich. Ich uśmiech i zadowolenie sprawia, że chętnie jako słuchacze włączamy się do różnych akcji na terenie nie tylko naszego miasta Tarnowa, ale również okolic. Ciągle podejmujemy nowe wyzwania i kreujemy wizerunek coraz większej ilości osób – wyjaśnia jedna z uczestniczek KKZ.

Pogotowie fryzjerskie pomaga praktycznie przez cały rok. Tylko w obecnym roku szkolnym udało się zrealizować kilka akcji dla Domów Pomocy Społecznej w Tarnowie przy ul. Ostrogskich oraz przy ul. Czarna Droga. - W tym roku także nawiązaliśmy współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Karwodrzy, Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą im. Janusza Korczaka. Wyszliśmy także z inicjatywą do najmłodszych, czyli przedszkolaków, którym pokazujemy piękno naszego zawodu. Już widzimy naszych następców – mówi Magdalena Heinz z CKZiU.

Pogotowie fryzjerskie podjęło współpracę i przeprowadziło kilkanaście akcji dla Przedszkola nr 18 oraz Przedszkola nr 7. Także w tym roku podjęło współpraca z Placówką Opiekuńczo – Wychowawczą „Promyk” w Rzuchowej oraz Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą im. Janusza Korczaka. Wychowankowie placówki cieszyli się, że mogą zmienić swój wizerunek i cieszyć się nową fryzurą.

Jedną z ważniejszych akcji podejmowanych przez słuchaczy Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych jest uczestnictwo w Tygodniu Godności Osób Niepełnosprawnych. - Jest to dla nas duże wyróżnienie i okazja do pokazania swoich umiejętności. Uczestniczymy czynnie w TGON ponieważ pragniemy ciągle się doskonalić, aby właśnie nie tylko prowadzić własne biznesy, ale także uczyć się empatii i nie zapominać o drugim człowieku będącym w potrzebie – wyjaśnia Elżbieta Piechna.

- W naszym pogotowiu fryzjerskim już trwają przygotowania do tego wyjątkowego tygodnia. W planach jest stworzenie mini salonu fryzjerskiego „Fryzjerskie rewolucje”, który stanie w tych dniach na terenie Parku Strzeleckiego. Każdy z uczestników tygodnia, jeśli tylko będzie chciał może skorzystać z naszych usług. Gwarantujemy profesjonalną kadrę, świetne umiejętności a także niesamowitą atmosferę, o którą na pewno zadbamy – dodaje pani Magdalena.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz fryzur na scenie pod hasłem „Rozpoznaj gwiazdę”. Z całą pewnością będzie to niesamowite wydarzenie, gdyż uczestnikami pokazu będą członkowie Domów Pomocy Społecznej z terenu naszego miasta. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego saloniku i skorzystania z naszych usług – zachęca pani Magda.

Czy Pogotowie fryzjerskie jest potrzebne? – z pewnością tak, świadczą o tym chociażby akcje, których od początku roku szkolnego jest już kilkadziesiąt. Cieszy fakt, że młodzi ludzie sami wychodzą z inicjatywą i bardzo chętnie biorą udział w tego rodzaju przedsięwzięciach. Pokazuje to, że będą nie tyko świetnymi fachowcami w swojej dziedzinie, ale pełni empatii i serdecznością staną się także pełnymi wsparcia - swoistymi aniołami życzliwości dla osób potrzebujących.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A