Spotkanie z pracodawcą
access_time 2004-06-22 08:16:28

Absolwenci bez pracy zapewne zintensyfikują poszukiwania podczas wakacji. W nadchodzących dniach będzie można przygotować się do spotkania z potencjalnym pracodawcą. Tarnowskie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ul. Okrężnej 4a proponuje udział w kolejnych warsztatach.

Dzisiaj o godz. 10 rozpoczną się zajęcia pn. Moje spotkanie z pracodawcą. Doradcy podpowiedzą jak przygotować się do wizyty w firmie. Rady dotyczyć będą poprawnego przygotowania dokumentów, skonkretyzowania własnych oczekiwań zawodowych, prezentacji kwalifikacji, wreszcie ubiory, uczesania itd. Wszystko to jest ważne. Bywa, że kandydat do pracy nie potrafi przebrać przez tę pierwszą rozmowę. Popełnia błędy, których konsekwencją jest odmowa przyjęcia. Brak pewności siebie jest czasem blokadą nie do pokonania, nie pozwalającą na przedstawienie aspiracji i umiejętności.

W przyszły wtorek Centrum zaprasza na zajęcia, które dla wielu mogą okazać się dalszym ciągiem dzisiejszych warsztatów. "Samodzielność w poszukiwaniu pracy" - to temat spotkania, w którym będzie mowa o pośrednikach, instytucjach działających na rzecz pośredników. Jednym ze skutecznych sposobów wyłowienia właściwej oferty jest Internet. Doradcy podpowiedzą jak korzystać z tego źródła informacji. Osoby nie mające dostępu do sieci mogą korzystać ze stanowisk komputerowych zainstalowanych w Centrum.

Zapisy i zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 626-99-40. (kis)

Komentarze...