Deszcz nie przeszkodził
access_time 2004-06-22 08:22:20

Loteria fantowa, występy artystyczne oraz zabawa taneczna - to główne atrakcje niedzielnego festynu rodzinnego, który odbył się w Zawadzie. W dobrej zabawie nie przeszkodził nawet deszcz, który zaczął padać pod koniec imprezy.

[[fotka1]] Po raz pierwszy - od niepamiętnych czasów - zorganizowano w Zawadzie okolicznościowy piknik. Wspólna inicjatywa Wójta gminy Tarnów, Rady Sołeckiej, Rady Rodziców i Szkoły Podstawowej im. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego oraz sołtysa Zawady wypadła bardzo okazale.

Wszystko rozpoczął memoriałowy bieg. Trasa biegła po urokliwych uliczkach Zawady. Po zmaganiach sportowych dużo ciekawego działo się na scenie. Część artystyczną zainaugurował konkurs wiedzy o ojcu Zbigniewie Strzałkowskim.

Potem już oklaskiwano wokalne i taneczne popisy dzieci i młodzieży z tarnowskiego Pałacu Młodzieży. Uczniowie ze szkoły w Zawadzie też pokazali się z jak najlepszej strony. Przygotowali piosenki, skecze, a także pokaz mody, który spotkał się z dużym uznaniem publiczności.

Chętnych nie brakowało również do udziału w licznych konkurencjach sprawnościowych. Podobnie było z loterią fantową. Zakup każdego z ośmiuset losów gwarantował nagrodę. Wśród nich były m.in. rowery górskie, szkło artystyczne, materace i artykuły odzieżowe. Cały dochód ze sprzedaży kuponów przeznaczono na sfinansowanie wyjazdów na basen, kursów samoobrony oraz tańca towarzyskiego uczniów z SP Zawadzie w następnym roku szkolnym.

Nie brakowało również atrakcji kulinarnych. Spróbować można było placków, bigosu, grillowych przysmaków, a także chleba wiejskiego, smalcu, śmietany i masła. Dawne czasy wspominano odwiedzając izbę regionalną. Bawiono się doskonale, w czym nie przeszkodził deszcz, który zaczął padać pod koniec imprezy. Patronat nad nią sprawowała redakcja "Dziennika Polskiego".

(AMIZ)


fot. AMIZ

Komentarze...