Zdeterminowani rodzice i usypiana szkoła nr 5
access_time 2004-03-02 23:30:36
Rada Miasta podjęła intencyjna uchwałę o wygaszeniu Szkoły Podstawowej Nr 5 w Tarnowie. Dziś odbyło się zebranie rodziców i nauczycieli tej szkoły z radnymi. Rodzice są zdeterminowani, deklarują do końca walczyć o swoją szkołę i o spokojną naukę swoich dzieci.
Do tej szkoły chodzi 400 uczniów. Połowa z nich to dzieci z okolicznych bloków, druga połowa to dzieci z innych części miasta a także spoza Tarnowa. Czyli dla wielu uczniów to szkoła z wyboru. Dlaczego? Dlatego, że to dobra szkoła. Nawet na zebraniu widać bardzo dobry kontakt rodziców z nauczycielami i troskę o uczniów. Korytarze szkolne dużo mówią o tym, co tu się dzieje. Przyglądam się kolorowym gazetkom o wydarzeniach w życiu szkoły o jej osiągnięciach, o prowadzonych licznych zajęciach pozalekcyjnych.
Cóż takiego więc jest przyczyną, że likwidowane są szkoły w których nie brak uczniów, a szkoła wywiązuje się ze wszystkich swoich działań wychowawczych?

[[fotka1]]Radni, którzy przybyli na spotkanie głosowali za tym, by szkoła istniała. Brakło jednego głosu by ocalić piątkę. Po decyzji Rady Miasta rodzice podjęli szereg kroków interweniując wszędzie, gdzie to było możliwe. Wszak ustawa intencyjna to jeszcze nie przysłowiowa kropka nad i.

W trakcie zebrania dowiadujemy się z relacji radnych oraz rodziców i nauczycieli obecnych na ostatniej sesji Rady Miasta, o nieprawidłowościach prawnych, które wystąpiły przy uchwalaniu decyzji o losach szkoły. Część radnych podjęła działania mające na celu wyjaśnienie, zgodności tej uchwały z prawem.

[[fotka2]]Rodzice są pełni nadziei, że przedsięwzięte działania przyniosą efekt, a dzieci będą mogły spokojnie, bez stresów kontynuować naukę w swojej szkole.

[[fotka3]]Na koniec pada pytanie; Co zrobimy jak to się nie uda? Z Sali odzywają się głosy rodziców: Będziemy walczyć do końca, to nasza szkoła i nasze dzieci.
Komentarze...