Czym skorupka za młodu... czyli Pałac Młodzieży
access_time 2004-03-03 22:28:43
Ostatnie lata, były bardzo trudne dla rozwijania wszelkiego rodzaju talentów wśród dzieci i młodzieży. Poznikały kluby i świetlice. Niewiele tworzonych jest nowych placówek. Na tej smutnej, pustej mapie jest, trwa i rozwija się tarnowski Pałac Młodzieży. To interdyscyplinarne centrum oświatowo-kulturalne łączy działalność politechniczną, artystyczną, naukową i sportową.
Pałac Młodzieży znajduje się przy ulicy Piłsudskiego 24. Jest to przecznica z ulicy Mickiewicza, tuż obok Parku Strzeleckiego. Lokalizacja ma swoje plusy i minusy. Pałac jest blisko centrum, blisko parku, we wspaniałym, niestety wymagającym remontu, budynku. Niestety nie zawsze rodzice mogą odprowadzać dzieci na zajęcia. Te dojeżdżające z dalszych rejonów miasta, muszą pokonać po drodze z, lub na przystanek, bardzo ruchliwą ulicę Mickiewicza. Na tym przejściu dla pieszych brak jest sygnalizacji świetlnej, o czym wcześniej już pisaliśmy.

[[fotka1]]

Młody człowiek z Tarnowa, może tu rozwijać swoje zainteresowania w różnych formach, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów:
Muzyczne - w zespołach instrumentalnych, ucząc się gry na instrumentach (gitara, keyboard, pianino) ucząc się śpiewu w zespołach wokalnych i indywidualnie.
Taneczne – w zespołach tańca nowoczesnego, towarzyskiego, ludowego oraz w balecie i rytmice.
Plastyczne – uczestnicząc w zajęciach pracowni plastycznej ( malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, plastyka użytkowa) konkursach, wystawach, happeningach.
Filmowe i fotograficzne w pracowni fotograficznej i klubie filmowym SZWENK
Teatralne – w teatrze żywego słowa i plastycznym.
Sportowe – judo, aiki-jujitsu, szermierka, wspinaczka, piłka ręczna i koszykówka.
Dziennikarskie - w kręgu Młodych Dziennikarzy
Modelarskie - wykonując modele kartonowe i samochodowe.

Ucząc się języków obcych, działając w wielu prowadzonych w Pałacu klubach, młodzi ludzie wspaniale spędzają swój czas i doskonalą swoje umiejętności. Dla najmłodszych pociech Pałac ma swoją ofertę, prowadząc Akademię Malucha. To pierwszy kontakt malców z plastyką, śpiewem, tańcem i językiem obcym.

[[fotka2]]

W propozycjach, które przydają się w codziennym życiu, jest nauka zawodu i kursy czeladnicze (kroju i szycia oraz gospodarstwa domowego).

W ciągu 50 lat istnienia Pałacu, przewinęło się w różnych formach jego działalności, aż 150 tys. Osób. To prawie całe miasto ludzi z pasjami i zainteresowaniami, ludzi twórczych.

Placówka jest także organizatorem wielu imprez. Najbliższa, to GRAND PRIX Polski 2004 Modeli Samochodów Zdalnie Sterowanych, na które Pałac zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę czyli 6-7 marca do Hali Sportowo Widowiskowej na ul. Gumniska 28.
W sobotę odbędą się eliminacje, w godzinach: 10.00-18.00 (Wstęp wolny).
W niedzielę finały w godzinach 10.00-14.30 (Bilety dla dorosłych 5 zł, dla dzieci 2 zł).

Będziemy Was informować o wydarzeniach w Pałacu Młodzieży, o mających się odbyć imprezach, a także przekazywać z relacje z tych, które już się odbyły.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A