Premier śmigłowcem w Tarnowie – Wypadek rządowej kolumny w Bochni.
access_time 2004-03-15 15:22:53
Dziś przed południem Tarnów odwiedził Premier Leszek Miller. Przyjechał do Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, celem wręczenia promes dotacyjnych, na odbudowę popowodziową dla 138 jednostek samorządowych. Wręczenie promes odbyło się na spotkaniu z wójtami, burmistrzami, prezydentami i starostami powiatów, w budynku UW. Tarnów (gmina) otrzymał na odbudowę infrastruktury drogowej: 150 000. Cała Małopolska: 21 710 000 zł.
[[fotka1]] Premier przybył do Tarnowa śmigłowcem. Dzięki temu uniknął wypadku samochodowego pod Bochnią, w którym uczestniczyły dwa samochody kolumny rządowej. W sumie w karambolu wzięło udział 6 samochodów. Doszło do niego po godzinie 10.00, na bocheńskiej obwodnicy. Samochód rządowy zaczepił o przyczepę samochodu stojącego na poboczu i został odrzucony, po czym uderzyły w niego kolejne samochody. Pomocy medycznej udzielono 11 osobom, a 5 trafiło do szpitala. Najbardziej poszkodowany został kierowca rządowego BMW, którego odwieziono do szpitala w Tarnowie.
Z Tarnowa, Premier udał się do Rzepiennika Strzyżewskiego, by obejrzeć obiekty zniszczone powodzią 2001 a stamtąd do Bochni ,do Zakładów Przetwórstwa Rybnego „CONTIMAX
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A