Walca czas zacząć… IX Turniej Tańca Towarzyskiego
access_time 2004-03-15 21:54:44
Przez cały niedzielny dzień, Tarnów gościł taneczne pary z całej Polski. Klub Tańca Towarzyskiego "eMiKa", wspólnie z Pałacem Młodzieży, zorganizował w Sali Widowisko-Sportowej na ul. Gumniska, IX Turniej Tańca Towarzyskiego. Pary startowały w różnych kategoriach wiekowych i klasach, w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Wiecznie młody walc, samba i tango w mistrzowskim wykonaniu tancerzy, mogły wzbudzić nutę zazdrości. Czar tańca ani na jotę nie przemija.
[[fotka1]] Aż szkoda, że teraz na dyskotekach tak się nie tańczy. Królewskie kreacje tancerek, elegancja panów, gracja ruchów i kondycja sportowców, wszystko to sprawiło, że wynieśliśmy z turnieju wspaniale wrażenia. A wszystko zaczęło się polonezem…

Impreza była bardzo dobrze przygotowana organizacyjnie. Podkreślić należy wkład pracy państwa Małgorzaty i Karola Zyznarów. Wszystko zapięte na ostatni guzik. Turniej trwał praktycznie cały dzień. Zaczęło się od godziny 9.30 rano, a później kolejno w blokach tanecznych o 12.30 i 17.00. W sumie, w konkursie wzięło udział 100 tanecznych par z całej Polski, w tym 17 par z Tarnowa.
Juz przedpołudniem przyszły pierwsze sukcesy dla naszego miasta. W kategorii 12-13 D pierwsze miejsce zdobyli: Paulinka Zajezierska i Marcin Kajmowicz.

W przerwie szukam tarnowskich tancerzy, spotykam Tomka Srokę. Chwila oddechu, między jednym i drugim wyjściem na parkiet.Rozmawiam z nim, jak wygląda ich codzienne życie, czym jest dla nich turniej?
Tomek chodzi do pierwszej klasy V LO, nauka idzie mu dobrze, lubi bardzo biologie. Od 5 lat tańczy. 4 dni w tygodniu, to tańce w Pałacu Młodzieży. 2 lub 3 razy w miesiącu wyjazdy na turnieje. Największy sukces? III miejsce na międzynarodowym turnieju w Krakowie.

Tomek od niedawna, bo od 3 tygodni, tańczy z nową partnerką, jest nią Sylwia Leśniak. Mimo, że tańczą razem tak niedługo, udaje im się zdobyć IV miejsce w swojej kategorii i klasie.

Dorota Kułaga i Jakub Bianche, również z Tarnowa, chodzą do pierwszej klasy I LO. Weekendy są pod znakiem turniejów. A codzienne wieczory, to też taniec, zajmuje im on, od jednej do dwóch godzin dziennie.
W krótkiej rozmowie wyjaśniają laikom, jak to jest z tymi tańcami:

[[fotka2]] „Tańczymy w dwóch stylach, tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych, w każdym stylu jest po 5 tańców i są różne klasy zaawansowania. Można nie mieć w ogóle klasy, później jest klasa D, C, B, A i S. „S”, to jest taka najlepsza. Tańczymy także w różnych grupach wiekowych.”

Spotykam rodzeństwo z Myślenic: Ewelina i Feliks Rosa, którzy wzbudzili zachwyt widowni. Pytam o sukcesy: W pucharze Wieczystego miejsce w pierwszej dziesiątce, a dwa tygodnie temu w Międzynarodowym Turnieju Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie – I miejsce. Ewelina, lubi więcej tańce latynoamerykańskie, Feliks standardowe, to powoduje, że wzajemnie znakomicie się uzupełniają. Oboje chodzą do Liceum w Myślenicach. Ewelina jest w klasie maturalnej, a Feliks chodzi do drugiej klasy. Oprócz nauki i tańca, który zajmuje im dużo czasu, Feliks jest także lektorem w kościele. Gdy wchodzą na parkiet nie mam wątpliwości, co do ich ulubionych stylów. W walcu Feliks jest bajecznym tancerzem.

[[fotka3]]Nie obyło się bez kontuzji. Wspaniale tańcząca para z Warszawy, Jan Gorecki i Agnieszka Kaczorowska, musieli przerwać udział w turnieju z powodu poważnej kontuzji Janka. Życzymy mu zdrowia i szybkiego powrotu na parkiet. Ich koledzy z warszawskiego klubu Paweł Milarz i Anna Piaseczna wygrywają turniej w swojej kategorii.


A teraz podaję zwycięzców X Turnieju Tańca Towarzyskiego i sukcesy tarnowskich tancerzy.
12-13 B tańce standardowe: I miejsce Paweł Milarz i Anna Piaseczna „Korte” Warszawa.
Reprezentanci Tarnowa w tej klasie i kategorii wiekowej, Adrian Jabłoński i Magdalena Zyznar – „EmiKa”, zdobyli III miejsce.

12-13 B tańce latynoamerykańskie: I miejsce Paweł Milarz i Anna Piaseczna Warszawa.
II miejsce Adrian Jabłoński i Magdalena Zyznar – „eMiKa” Tarnów.

14-15 C tańce latynoamerykańskie: I miejsce Krzysztof Zacharz i Justyna Rasztabiga KIK Kielce.
II miejsce Kamil Mróz i Kamila Mikuła „eMiKa” Tarnów.

14-15 C tańce standardowe: I miejsce Kamil Mróz i Kamila Mikuła „eMiKa” Tarnów, którzy otrzymali również statuetkę za 10 najlepszych tańców w swojej kategorii.

Powyżej 15 B tańce standardowe: I miejsce Sławomir Turski i Aleksandra Turska „Fantazja” Kraków.
W tej kategorii i klasie nasi wcześniejsi rozmówcy, rodzeństwo Rosa z Myślenic - V miejsce.

Powyżej 15 B tańce latynoamerykańskie: I miejsce Łukasz Dutka i Anna Żołnierczyk „Gracja” Krosno. Para ta, otrzymała także statuetkę za 10 najlepiej wykonanych tańców.

Powyżej 15 C tańce standardowe: I miejsce Tomasz kucharski i Hanna Kolano Szkoła Tańca M i J Myka z Zamościa.
Miejsca Tarnowa – IV miejsce Dorota Kułaga i Jakub Blanche, V miejsce Krzysztof Banaś i Sylwia Kuta.

Powyżej 15 C tańce latynoamerykańskie: I miejsce Paweł Kulikowski i Anna Pels „Takt” Jarosław.

10-11 C tańce standardowe: I miejsce Tomasz Stysiał i Anna Bryniak „eMiKa” Tarnów.
II miejsce Michał Bałut i Renata Chwistek „eMiKa” Tarnów.

10-11 C tańce latynoamerykańskie: I miejsce Tomasz Stysiał i Anna Bryniak „eMiKa” Tarnów.
III miejsce Michał Bałut i Renata Chwistek „eMiKa” Tarnów.

10-11 D kombinacja: I miejsce Łukasz Darłak i Nathalia Fok „Gasiek” Rzeszów.

12-13 C tańce standardowe: I miejsce Krzysztof Nawalany i Adrianna Piechówka „Szyk” Wieliczka.
Artur Bodziach i Łucja Kumięga „eMiKa” zajęli w tej klasie i kategorii VI miejsce.

12-13 C tańce latynoamerykańskie: I miejsce Krzysztof Nawalany i Adrianna Piechówka.

12-13 D kombinacja: I miejsce Marcin Kajmowicz i Paulina Zajezierska „eMiKa” Tarnów.

14-15 D kombinacja: I miejsce Michał Michalski i Justyna Wrona „KIK” Kielce.
II miejsce Grzegorz Kądziołka i Joanna Kukułka „Klasa” Tarnów.

Powyżej 15 D kombinacja: I miejsce Paweł Gabriel i Anna Nieciuńska „Styl” Kraków.
IV miejsce Tomasz Sroka i Sylwia Leśniak „eMiKa” Tarnów.

Jeżeli przegapiliście turniej - żałujcie, kolejny może dopiero jesienią. Zawsze jednak można zacząć samemu tańczyć. I jak podkreślają tancerze, nie tylko dla wygranej, nie tylko dla trofeum, ale dla samej przyjemności tańca.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A