W KS „Karolina” sekcja piłki nożnej”
access_time 2004-03-23 22:13:58

Powstały dwa lata temu KS “Karolina”, do tej pory miał tylko sekcję szachową i tenisa stołowego. Od dziś jest także sekcja piłki nożnej. We wtorkowy wieczór odbyło się w parafialnej świetlicy Karoliny spotkanie dzieci i rodziców z trenerami. Powstała drużyna - to przede wszystkim chłopcy z trzecich i czwartych klas szkoły podstawowej.

[[fotka1]] Okazało się, że chętnych jest bardzo wielu. Świetlica była pełna przyszłych sportowców. III klasa, to najlepszy moment do rozpoczęcia treningu piłki nożnej. Trenerami drużyny zostali panowie: Jacek Czarnik i Wiesław Boduszek. Obaj podjęli się prowadzenia drużyny KS „Karolina” całkowicie nieodpłatnie. Na co dzień obaj panowie pracują, a dwa popołudnia w tygodniu wygospodarowali dla przyszłych sportowców. Jacek Czarnik prowadził już drużyny: "Rzemieślnik" Pilzno, "Tamel" Tarnów, Dąbrowię, "Polam" Żabno.


Wiesław Boduszek, doświadczony bramkarz, zajmie się trenowaniem bramkarzy KS „Karolina”


 


[[fotka2]]  „Pierwsza jest nauka i oceny w szkole, kto zaniedbuje szkołę nie może być sportowcem” - zapowiada trener. Prosi chłopców o honorowe zasady i punktualność. Warunkiem przyjęcia do drużyny, jest zaświadczenie od lekarza, że można trenować piłkę nożną oraz potwierdzenie przez rodziców, że wyrażają zgodę na trenowanie. Zaświadczenie lekarskie, należy przynieść na pierwszy trening, który będzie miał miejsce 1 kwietnia o godz. 15.45 (spotkanie w świetlicy parafialnej Błogosławionej Karoliny). Trener prosi dzieci o przyjście z rodzicami. Chłopcy mają przynieść ze sobą: dres, spodenki, koszulkę i trampki. Drużyna jest także otwarta dla dziewcząt chcących grać w piłkę nożną.


 


Treningi będą się odbywały dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, między godziną 16.00 a 17.00, na boisku asfaltowym przy kościele Karoliny. W razie niepogody sali użyczyła Szkoła Podstawowa Nr 9. KS „Karolina” nie ma niestety boiska do piłki nożnej. Być może znajdzie się inny klub, który udostępni je na treningi.


 


[[fotka3]]  Rodzice dzieci bardzo aktywnie przyłączyli się do organizowania drużyny, deklarując ze swojej strony pomoc dzieciom i trenerowi.


 


Kuba bardzo chce grać w piłkę nożną, ogląda często mecze piłki nożnej, kopie w piłkę z kolegami pod blokiem. Radek też chce bardzo grać w piłkę, chciałby być podobny do Jerzego Dudka. Daniel, chodzi do kolegów na Zielone pograć, a jego ulubiona drużyna to Liverpool.


Teraz będą prawdziwą drużyną piłki nożnej KS „Karolina”. Obiecujemy być i kibicować na pierwszym meczu. Ale najpierw treningi. Życzymy sukcesów sportowych KS „Karolina”.


 

Komentarze...