Z komputerem po pracę
access_time 2004-03-26 01:00:03

"Z komputerem po pracę", to nowa inicjatywa Młodzieżowego Centrum Informatycznego Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Cel tej akcji to aktywizacja bezrobotnej młodzieży, ale kierowana jest ona do bezrobotnych w każdym wieku. Za symboliczną złotówkę, można skorzystać z pracowni komputerowej liczącej 8 stanowisk, oraz fachowych porad instruktora

[[fotka1]]Wystarczy przyjść do Pałacu Młodzieży na ul Piłsudskiego 24, sala nr 21 na parterze w dowolny poniedziałek w godzinach od 9.00 do 13.00. W tym czasie można korzystać z Internetu w celu poszukiwania pracy, możliwości edukacyjnych, przepisów prawnych - napisać i wydrukować cv, listy motywacyjne, pisma, obrobić zdjęcia potrzebne przy podaniach, oraz poznawać i doskonalić umiejętności korzystania z komputera i Internetu.


Pan Jerzy Drobot, który jest pomysłodawcą tej inicjatywy i opiekunem tych spotkań, pomaga zdobyć umiejętności w sposób praktyczny, zlecając m.in. zadania do wykonania i pomagając - gdy coś idzie „nie tak”. Informatycy wiedzą doskonale, że to najlepszy sposób poznania komputera i Internetu. Ponieważ ogłoszeń o pracy z naszego regionu jest niewiele, najczęściej uczestnicy zajęć skupiają się na poszukiwaniach stron firm, potencjalnych pracodawców.


Na zajęcia przychodzą ludzie w różnym wieku od 20 do 60 lat, ale najwięcej jest 30-latków. Wiele osób obawia się, że nie poradzi sobie z komputerem czy z Internetem, że to dla nich za trudne. Zajęcia „Z komputerem po pracę” to dobry sposób by odkryć ze to nie jest takie skomplikowane, a nawet prostsze czasem od obsługi pilota TV. Wystarczy po prostu się odważyć.


Komputery w Pałacu Młodzieży nie stoją bezczynnie. Popołudniami swoje zajęcia mają dzieci i młodzież. Pracownia komputerowa w Pałacu ma swoją długą tradycję. To tu, zdobywali pierwsze umiejętności przyszli informatycy. Być może to właśnie dzięki niej, Tarnów wyróżnia się wyraźnie na internetowej mapie Polski.

Komentarze...