Żużlowe emocje: Unia Tarnów - Włókniarz Częstochowa
access_time 2004-03-27 03:01:01

28 marca, w niedzielę na stadionie Unii Tarnów, kibiców żużla czekają sportowe emocje związane z inauguracyjnym meczem Unia Tarnów - Włókniarz Częstochowa. Mecz rozpocznie się o godzinie 14.30.

[[fotka1]] Bilety będzie można kupić tylko w niedzielę. Poniżej podajemy Wam punkty gdzie będzie można nabyć wejściówki:
Tarnów, ul. Krakowska 33 (kiosk RUCH-u)
Tarnów, Pl. Kazimierza 4 (kiosk RUCH-u)
Tarnów, ul. Słoneczna 29 (D.H. Zenit - przy wejściu głównym)
Tarnów Mościce, ul. Zbylitowska 2 (wszystkie kasy na stadionie) - godz. 9.00


Mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Pan Piotr Grzyb obawia się, że zabraknie biletów i z góry przeprasza tych, którzy nie dostaną się na stadion. Miejsc na trybunach zostało już niewiele (300 – 400 biletów), kosztują one 40, zł. Ta duża cena wynika z ogromnego zainteresowania meczem. Ceny biletu na koronę stadionu: normalny 16 zł, ulgowy 10 zł. Ulgowe bilety obejmują emerytów, rencistów, studentów i uczniów.


[[fotka2]] Piotr Grzyb – Prezes Tarnowskiego Towarzystwa Żużlowego ocenia dobrze przygotowanie się Unii do sezonu żużlowego, tak pod względem sportowym, jak i technicznym tj. wyposażenia zawodników. Podkreśla starania organizacyjne, aby wypaść jak najlepiej w niedzielnym meczu. „Aby drużyna Mistrza Polski poczuła respekt od razu, i  by na dzień dobry, i na cały sezon, wszyscy wiedzieli - co to jest Unia Tarnów”.


Świat sportu ma różne barwy. I ten żużlowy także. Pan Piotr Grzyb, upoważnił nas do zamieszczenia jego protestu w sprawie incydentu, jaki miał miejsce w nocy z czwartku na piątek, na jednej z internetowych stron, na której znalazła się informacja jakoby zmarł Władysław Gollob. „ O 11 w nocy dostałem sms, od kolegi z Krakowa - czy to prawda, że Władysław Gollob nie żyje? Obudziłem syna. Syn uruchomił Internet, weszliśmy na stronę i czytamy temat: Władysław Gollob nie żyje. Powoływano się na to, że tę informację usłyszano od Jacka Golloba - co było nieprawdą. O 12 w nocy obudziłem Władysława Golloba. Jak usłyszałem jego głos - uspokoiłem się. Władziu powiedział: - Wiem, o co ci chodzi, będę żył 100 lat ….”


Piotr Grzyb kontynuuje „ To jest ohyda, ten ktoś, kto to zrobił jest z Tarnowa. Ja by zrozumiał, jakby to był ktoś rozżalony i wściekły z Bydgoszczy… Nie znam tych ludzi, nie znam tych zasad, bo mnie to nie interesuje, natomiast od kolegów dowiedziałem się, że to jest ktoś z Tarnowa i to jest tym bardziej przykre”. 


Do tej pory nie ustalono, w jakim składzie wystąpi drużyna Unii. Decyzja zapadanie w ostatniej chwili. Pogoda nie sprzyjała, w te ostatnie dni przed meczem. Mało było jazd, by podjąć już decyzję - kto nie pojedzie w niedzielę.


Aura nie pozwoliła też, dokończyć wszystkich prac porządkowych przed rozpoczęciem sezonu. Najpierw długa zima, i ostatnie dni deszczowej pogody, uniemożliwiły skończenie wszystkiego na czas. Malować na deszczu, niestety się nie da. Musiano przełożyć malowanie m.in. ławek na bardziej pogodne dni.


Niżej informacja o komunikacji miejskiej w niedzielę, a obok mapka parkingów Tarnów Mościcie - zawody zużlowe 2004. 


[[fotka3]] Informacja na temat dodatkowych kursów na linii „0a” i „9” organizowanych przez ZKM w Tarnowie w związku z meczem żużlowym w dniu 28 marca 2004 r.


W dniu 28 marca 2004 r. wszystkie linie komunikacyjne organizowane przez ZKM w Tarnowie kursują według rozkładów jazdy na dni świąteczne.


Dodatkowo dla obsługi meczu żużlowego uruchomionych zostanie 8 dodatkowych autobusów (3 autobusy na linii 0a oraz 5 autobusów na linii 9), które wykonają dodatkowe kursy na linii „0a” i linii „9”.


Kursy dodatkowe przy dowozie na mecz:


Na linii „0a” dodatkowe kursy wykonane będą z Al.Jana Pawła II o godz. 13.07, 13.20 i 13.30


Na linii „9” dodatkowe kursy wykonane będą:


- z przystanku Nowy Szpital na Rzędzinie o godz. 13.15, 13.34 i 13.42


- z przystanku Os. Jasna II o godz. 13.07 i 13.25 (przejazd ulicami Wojska Polskiego i Starodąbrowską do ulicy Mickiewicza, dalej trasą linii „9”)


Autobusy wykonujące w/w kursy będą oznakowane tablicami „Kurs dodatkowy ŻUŻEL”


Kursy dodatkowe po zakończeniu meczu:


Na linii 0a dodatkowe kursy wykonane będą z peronu linii 0a na placu manewrowym w Mościcach po zakończeniu meczu, odjazd autobusów po napełnieniu pojazdów trasą linii 0a na Al.Jana Pawła II.


Na linii 9 dodatkowe kursy wykonane będą z przystanku autobusowego przy ul.Czerwonych Klonów obok parku po zakończeniu meczu. Odjazd autobusów sukcesywnie po napełnieniu pojazdów, wszystkie kursy trasą linii 9 do przystanku końcowego Szpital na Rędzinie.


Kolejny mecz: Unia Tarnów - Unia Leszno 18 kwietnia.


 

Komentarze...