Jaki jest twój balkon?
access_time 2004-04-13 07:49:33

UMT i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza mieszkańców miasta, do udziału w konkursie „Zieleń blisko nas 2004” Jeszcze wszyscy mają szanse by wziąć w nim udział. Wystarczy zadbać o swój balkon, czy ogród i sprawić by był najpiękniejszy w Tarnowie. Konkurs skierowany jest tak do osób prywatnych, jak i do szkół, przedszkoli i firm.

[[fotka1]]„Rozpoczynamy piątą edycję konkursu na najpiękniejszy ogród i najpiękniejszy balkon "Zieleń blisko nas-2004". Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich tarnowian posiadających zadbane ogrody i ciekawie zagospodarowane zielenią balkony.


Zachęcamy też szkoły, przedszkola i inne jednostki z terenu Tarnowa do prezentacji swoich osiągnięć w dziedzinie ogrodnictwa.


Celem konkursu jest pobudzenie aktywności i inicjatyw mieszkańców do dbałości o środowisko naturalne i wykształcenie poczucia współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie. Konkurs wyłoni obiekty wyróżniające się estetyką i kompozycją roślin, w czterech odrębnych kategoriach:
1) najpiękniejszy balkon,
2) najpiękniejszy ogród dla mieszkańców domów jednorodzinnych,
3) najpiękniejszy ogród dla mieszkańców budynków wielorodzinnych,
4) najpiękniejszy ogród dla przedszkoli, szkół, zakładów pracy, instytucji itp.


Zgłoszenia do konkursu można składać w Biurze Obsługi Mieszkańców UMT, ul. Nowa 4 lub w Referacie Ochrony Środowiska Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UMT, przy ul. Goldhammera 3. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 63-12-865. Termin składania zgłoszeń mija dnia 31 maja 2004r.Komisja konkursowa, do końca czerwca br. dokona przeglądu i oceny zgłoszonych obiektów. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz sponsorów.


Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe na stronach http://www.tarnow.pl/ekologia/


                                                                                    Marcin Golec”


Warto odpowiedzieć na to zaproszenie do konkursu, bo oprócz nagród, można zdobyć coś wyjątkowego dla siebie. Każdy balkon może stać się tajemniczym ogrodem, jeżeli poświęcić mu odrobinę czasu. Każdy ogród może stać się oazą dla chwili relaksu. Milej będzie przez letnie miesiące, by tam odpocząć - milej będzie przez takie ukwiecone miasto wszystkim nam przejść. Szukamy pięknych krajobrazów, przemierzamy setki kilometrów by wyjechać do atrakcyjnych zadbanych miejscowości, a dużo mniej wysiłku trzeba, by sprawić, że ten mały kąt wokół nas będzie nie mniej wyjątkowy.

Komentarze...