Bankomaty w Tarnowie
access_time 2004-04-26 08:21:59
Bankomat to taki elektroniczny kasjer. Jego obsługa bardzo prosta i wygodna. Z wyglądu przypomina automat do gier, który ma ekran i przyciski. Podchodzi się do automatu, wkłada do niego kartę i zasłaniając jedną ręką klawiaturę - drugą wystukuje swój kod, składający się z 4 cyfr, czyli PIN.
[[fotka1]] Bariera psychiczna, mija w momencie pierwszego samodzielnego skorzystania z tego urządzenia.
Sam ekran jest bardzo przyjazny. Czytając go, od razu wiadomo - co należy zrobić i w jakiej kolejności. Po pierwszym kroku urządzenie pokazuje kolejny i prowadzi do końca.
Ludzie młodzi nie maja problemów, aby pierwszy raz iść i poradzić sobie z bankomatem. Nawet, jeżeli za pierwszym razem coś pójdzie „nie tak” - to za drugim na pewno się uda. Trzecia nieudana próba blokuje możliwość skorzystania z urządzenia.
Natomiast ludziom, którzy mniej są mniej biegli, trudniej przyswajają nowości - pracownicy banku chętnie pomagają w oswojeniu się z bankomatem, ucząc i pokazując jak można wypłacać gotówkę.(http://www.mbank.com.pl/oferta/karty/bankomaty/szczegoly.html szczegółowa instrukcja: Jak wypłacić gotówkę w bankomacie).

Dzięki bankomatom, w zdecydowanej większości czynnym 24 godziny na dobę - pieniądze w banku, są w każdym momencie do dyspozycji właściciela konta.
Oddziały banków mają swoje godziny pracy, a bankomat dostępny jest cały czas i jeżeli nawet jest on wewnątrz banku, otwierasz drzwi do niego na kartę.
By wybrać pieniądze z tej „maszynki” potrzebujesz kartę do bankomatu i specjalny 4 cyfrowy kod (PIN).
Karty są bardzo różne i dają różne możliwości, tak przy korzystaniu z bankomatu jak i poza nim. Można je rozróżnić według: funkcjonalności, w zależności od sposobu rozliczania transakcji, według segmentacji klientów oraz według zasięgu funkcjonowania.(http://www.investbank.pl/strony/1/i/98.php - rodzaje kart bankowych).
Na każdym bankomacie są naklejki informujące, jakie rodzaje kart obsługuje dany bankomat. Kartę otrzymujesz w swoim banku, w którym zakładasz konto.

Od banku wraz z kartą otrzymujesz specjalny 4 cyfrowy kod tzw. PIN, który stanowi drugi element umożliwiający pobranie pieniędzy (http://dlaciebie.bzwbk.pl/13455  - wszystko o PIN na stronie jednego z banków)


Karta i PIN wymagają szczególnej ochrony, by uniemożliwić potencjalnym przestępcom, kradzież pieniędzy z naszego konta. Należy jej pilnować i nie nosić jej razem z kodem. PIN są to cztery cyfry, których trzeba nauczyć się na pamięć. Jeżeli zestaw cyfr, dla kogoś jest trudny i nieprzyswajalny, może je zmienić, np. podając swoje cztery cyfry, byle one nie były kojarzone bezpośrednio z dana osobą.


Główną zasadą bezpieczeństwa naszych pieniędzy w banku jest to, by nie nosić karty razem z numerem kodu uprawniającego do wypłaty. Najbardziej karygodnym przykładem łamania tej zasady jest napisanie flamastrem na awersie karty bankomatowej PIN-u, dającego dostęp do przypisanego jej rachunku ROR. Trzeba też pamiętać o tym, że numeru PIN nie wolnu ujawniać nikomu. Nie mają prawa o niego pytać nawet pracownicy naszego banku.
Na pewno też należy zachować pewna ostrożność przy korzystaniu z bankomatu.Nie narażać się, gdy widzi się ze przechodzi obok grupa, która może być podejrzana i zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Unikamy w ten sposób ryzyka napaści, bezpośrednio po pobraniu pieniędzy z bankomatu.


Należy przyjrzeć się bankomatowi, czy nie ma tam czegoś nowego, co nas zaskoczyło.Jeżeli osoba, która korzysta z bankomatu widzi, że któryś z jego elementów wygląda nie tak jak zwykle, nie jest standartowo, coś się zmieniło w jego budowie, powinna nabrać podejrzenia i zgłosić to w banku, a na wszelki wypadek powstrzymać się od korzystania z bankomatu. Szczególną uwagę należy zwrócić na podświetlane elementy bankomatu, na których nic nie powinno być (bankomat czynny to bankomat podświetlony).
Ostrożność jest zalecana i służy jej także zasłanianie ręką klawiatury w momencie wpisywania numeru kodu. Czasami zdarza się jednak, że transakcja bankomatowa nie zostaje prawidłowo zrealizowana. Bywa, że automat wydaje nieprawidłową ilość gotówki bądź obciąża konto klienta na niewłaściwą sumę. Po stwierdzeniu zaistnienia takiego faktu należy możliwie szybko poinformować o nim swój bank oraz zachować wydrukowany w wyniku wypłaty kwit. Rozpatrzenie reklamacji tego typu może trwać jednak bardzo długo, a w pesymistycznej wersji może ona zostać odrzucona.Jeżeli, mimo zachowania wszystkich przytoczonych wyżej środków ostrożności, klient czuje się oszukany przez swój bank, o pomoc i poradę może zwrócić się do jednago z portali niosących pomoc pokrzywdzonym przez banki. Może to być np. http://www.sklepowicz.pl/ czy http://www.poszkodowaniprzezbanki.org/
Od kilku lat istnieje także instytucja Arbitra Bankowego, do którego można składać zażalenia. Należy jednak pamiętać, że został on powołany przez same banki, co nie gwarantuje bezstronności. Bliższe informacje o działaniu Arbitra Bankowego znajdują się na stronie http://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/zanim;pozwiesz;bank;do;sadu,61,0,184637.html

Niektóre banki, chcąc zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo transakcji przeprowadzanych kartą płatniczą, proponują jej ubezpieczenie. Decydując się na taki pakiet, można liczyć na to, że bank zwróci nam utraconą przez nas kwotę. Należy jednak zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia proponowanego przez dany bank. Sytuacji, w których można odnieść straty materialne jest wiele. Najczęściej spotykane to: zgubienie lub kradzież karty, skopiowanie i wykorzystanie kodu magnetycznego karty, itp. Im więcej tego typu sytuacji obejmuje ubezpieczenie proponowane przez nasz bank, tym lepiej.
Dobrym sposobem utrudniającym korzystanie z naszego rachunku niepowołanym osobom jest posługiwanie się kartą chipową. Karty tego typu, stanowiące jeszcze na polskim rynku bankowym swego rodzaju novum, są lepiej zabezpieczone, a co więcej ich ważność jest dwukrotnie dłuższa niż kart tradycyjnych. Nie ma jednak róży bez kolców; nie wszystkie sklepy posiadają porty umożliwiające korzystanie z tego typu kart przy uiszczaniu płatności.


Praktycznie każdy posiadacz karty i kodu, może skorzystać z każdego bankomatu, by wybrać swoje pieniądze. Jednak, gdy korzystamy z „obcego bankomatu, tzn. bankomatu banku, w którym nie posiadamy swojego konta najczęściej płacimy prowizję. Wysokość tej prowizji jest różna w różnych bankach, a czasem zależy też od rodzaju konta, jakie posiadamy.
Od wypłaty w bankomacie swojego banku, w większości nie pobiera się żadnej prowizji. Wiele banków zawarło między sobą umowy, na podstawie których ich klienci, mogą bez prowizji korzystać z bankomatów obu banków.


Banki nie podają żadnych informacji, na temat kosztów zakupu i utrzymania bankomatu, ale według nieoficjalnych prasowych opinii - sam bankomat jest bardzo drogim urządzeniem. Budowanie sieci swoich bankomatów, to dla banków bardzo duży wydatek.
Porozumienia między bankami lub z pozabankową siecią bankomatów Euronet, pozwala zaoferować klientom szerszy dostęp, do większej ilości bezprowizyjnych bankomatów i z tej możliwości banki coraz częściej korzystają.Każda wypłata z bankomatu jest autoryzowana.
W czasie pobierania pieniędzy z bankomatu, urządzenie łączy się z centrum kart, gdzie jest dostępne saldo klienta. To właśnie w trakcie tej operacji, pobierana jest prowizja (w przypadku gdy korzystamy z bankomatu innego banku).


Wiele Bankomatów ma także inne funkcje, niż tylko pobieranie gotówki. Można wpłacić pieniądze na swoje konto, doładować telefon komórkowy, spłacać kredyty i zostawiać depozyty. Te funkcje nie dotyczą każdego bankomatu.
Czasem zależą od urządzenia, czasem obwarowane są zasadami, jakie w danym banku są przyjęte. Na przykład by doładować telefon komórkowy w bankomacie WBK nie musimy mieć konta w tym banku, ale musimy posiadać jego kartę kredytową.
W przypadku WBK, by otrzymać taką kartę należy przedstawić zaświadczenie o dochodach (obwarowane limitem minimum 1400,- zł miesięcznie) i wypełnić wniosek. W przypadku wolnych zawodów wystarczy wypełnić jedynie oświadczenie deklarujące kwotę.

Posiadanie karty kredytowej jest odpłatne. W przypadku banku, o którym piszemy tzn. WBK wynosi 58 zł rocznie. Posiadacz takiej karty kredytowej, gdy upływa termin spłaty zadłużenia, może wprowadzając kartę bankomatową dokonać też przelewu na spłatę karty kredytowej. Można to zrobić nawet o 12 w nocy. Karta kredytowa jest ważna przez rok, a z tytułu jej posiadania, mamy i inne korzyści, jakie oferuje bank przy jej wydawaniu.


Młodzież dzięki karcie PKO Grafiti (Visa Elektron) może z bankomatu wypłacać gotówkę, czy kupować karty SIM PLUS, a także ma możliwość składania depozytów kopertowych. Do tego wystarczy karta depozytowa i bankomat z uruchomioną funkcja depozytową. Taki bankomat oznakowany jest naklejką „Przyjmowanie depozytów”.


Z bankomatu można również pobierać koperty depozytowe. Jeżeli mamy już kopertę, wystarczy ją czytelnie wypełnić, włożyć do środka gotówkę lub druk przelewu, włożyć kartę i postępować zgodnie ze wskazówkami ekranu bankomatu.
Przed bankomatami jest przyszłość. W USA już dziś działają bankomaty sprzedające znaczki pocztowe, czy bilety na zawody sportoweBankomaty spowodowały, że zdecydowanie mniej jest klientów przy bankowych okienkach.
Osoby prywatne praktycznie nie muszą przychodzić do banku, gdy chcą wybrać z konta swoje pieniądze, chyba ze mają ochotę uśmiechnąć się do jego pracowników.
Bankomatów w naszym mieście jest bardzo dużo, a na jego głównych ulicach, są co krok. Ulice Słoneczna i Krakowska to dosłownie bankowe lokalne „Wall street”. Prawie w każdej siedzibie banku i jego oddziale są bankomaty.
Niezależnie od tego istnieje pozabankowa, największa Polsce i Europie sieć bankomatów - Euronet.

Będąc posiadaczem karty płatniczej należy śledzić najnowsze rozwiązania, trendy oraz porady z nimi związane. Dziś ułatwiają to serwisy internetowe poświęcone w całości temu zagadnieniu. Jeden z nich to http://kartyonline.pl/porady.php
Aby jednak mieć z bankomatami cokolwiek wspólnego, należy wybrać bank, w którym chcemy otworzyć Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy. Przy podejmowaniu tej decyzji należy wziąć pod uwagę warunki prowadzenia i posiadania karty. Tabelę porównującą propozycje najbardziej popularnych banków w tym właśnie zakresie można znaleźć w Internecie; na przykład tutaj.
Drugim, równie ważnym przy wyborze banku czynnikiem, jest gęstość sieci bankomatów. Ich wykaz i opis na terenie naszego miasta zamieszczono poniżej.Przedstawiamy wam tarnowskie bankomaty i ich lokalizacje:Bankomaty Euronetu


Lokalizacja bankomatów:
ul. Błonie 2 - Echo Investments – dostępny od godz. 9.00 do 22.00
ul. Krakowska 11 - Lukas Bank – dostępny 24 godziny
ul. Szkotnik - MAX Centrum Handlowe – dostępny 24 godziny

39. Multibank – ul. Wałowa

Obsługiwane karty: PLUSEurocard/MasterCard, Maestro, CirrusAmerican ExpressDiners ClubPolCard, PolCard Bis, PolCard TempoDostępne opcje: Wypłata gotówki.Uwagi:W Polsce obecnie bez prowizji, pieniądze z urządzeń Euronetu mogą podejmować klienci Banku Handlowego, LG Petro Banku korzystający z usług LG Net, Lukas Banku, Pekao SA, BPH PBK oraz posiadacze kont Inteligo (prowadzonych przez PKO BP),


Bank Gospodarki Żywnościowej
http://www.bgz.pl/u235/navi/71 


Siedziba w Tarnowie: ul Lwowska 72-96C


Lokalizacja bankomatów:
ul. Lwowska 72-96C 24 godzinyul.
ul.Nowy Świat 2 – 24 godziny
ul. Lwowska 178A - Nowy Szpital – 24 godziny


Obsługiwane karty: -
Dostępne opcje: -
Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów:
Tabele opłat i prowizji - http://www.bgz.pl/u235/navi/31399


Uwagi: -


 


Bank Millennium 
http://www.millenet.pl/


Siedziby w tarnowie: ul. Krakowska 2,  ul. Słoneczna 35


Lokalizacja bankomatów:
ul. Krakowska 2 – 24 godziny
ul. Słoneczna 35 – 24 godziny


Obsługiwane karty:Visa, Visa Electron, PLUSAmerican Expres


Dostępne opcje:Wypłata gotówki, sprawdzenie stanu konta, sprawdzenie listy 10 ostatnich transakcji, zmiana PIN –u, przelewy na zdefiniowane rachunki, nadawanie hasła nr 2 do obsługi konta w Internecie.


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów:Prowizja przy korzystaniu z innych bankomatów 5 zł.Uwagi:Klienci tego banku mogą też korzystać z bankomatów : Echo Investemns - euronet (Na Błonie 2) czynnego od 9.00 do 22.00, w bankomacie Lucas Bank - euronet (ul Krakowska 11), MAX Centrum Handlowe ul. Szkotnik– euronet (Millekonto przy wyplacie opłata 1 PLN i MILLEKONTO PREMIUM – 0 PLN)
 

Bank Ochrony Środowiska
http://www.bosbank.pl/


Siedziba w Tarnowie: ul. Piłsudskiego 5


Lokalizacja bankomatów:
ul. Piłsudskiego 5


Obsługiwane karty: -
Dostępne opcje: -

Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Wypłata gotówki za granicą: 3% wypłacanej kwoty, min. 5 zł.Wypłata gotówki w bankomatach i kasach innych banków i instytucji: 2,5% wypłacanej kwoty, min. 4 zł.

Uwagi:Wypłaty na kartę maestro w bankomacie BOŚ i bankomatach euronetu bez prowizji.Karta mastercard - wypłata gotówki w bankomatach BOŚ S.A.: bez opłat.


 


Bank PKO BP
http://www.pkobp.pl


Siedziby w Tarnowie: ul. Krakowska 17, ul. Słoneczna 28-30, ul. Kwiatkowskiego 9


Lokalizacja bankomatów:
ul. Krakowska 17 - przedsionek placówki banku – bankomat posiada funkcje depozytową -24 godziny.
ul.Kwiatkowskiego 9 – placówka Banku PKO - bankomat posiada funkcję depozytową – 24 godziny.
pl. Dworcowy 4 – Dworzec PKP - 24 godziny.
pl. Katedralny 1 – Siedziba Kurii – 24 godziny.
ul. Słoneczna 38-30 - bankomat posiada funkcję depozytową – 24 godziny.

Obsługiwane karty:Visa, Visa Electron, PLUSEurocard/MasterCard, Maestro, CirrusDiner


Dostępne opcje:Wypłata gotówki, doładowanie telefonu SINPLUS, funkcja depozytowa. Funkcja depozytowa bankomatów PKO BP dostępna jest dla posiadaczy międzynarodowych kart PKO Ekspres ze znakiem akceptacji VISA Electron oraz kart PKO Biznes Partner i może być realizowana w bankomatach PKO BP oznaczonych napisem "Przyjmowanie depozytów".
W bankomatach tych oprócz wypłaty gotówki można między innymi: wpłacać pieniądze na rachunki w dowolnym banku, dokonać przelewu środków z jednego rachunku na drugi, otwierać lub likwidować zlecenia stałe, zmieniać termin i kwotę zleceń stałych, otwierać lub likwidować lokatę terminową, zamawiać blankiety czekowe, złożyć wniosek o udzielenie kredytu odnawialnego lub gotówkowego, oraz dodatkowo - tylko posiadacze międzynarodowych kart PKO Ekspres, mogą dokonywać dopłat do lokaty lub częściowej wypłaty bezgotówkowej z lokaty.


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Prowizja za wypłaty w obcych bankomatach wynosi 3%, nie mniej jednak niż 5 zł.


Uwagi: By złożyć depozyt należy zaopatrzyć się w specjalną kopertę, którą można pobrać z bankomatu, oraz odpowiednie druki (np. polecenie przelewu, polecenie wpłaty), dostępne w banku. ( szczegóły: http://www.pkobp.pl/napisali/news186.xml )


 


Bank PKO S.A.
http://www.pekao.com.pl/index.xml?/900381-677342-86486


Siedziby w Tarnowie: pl. Kazimierza Wielkiego 3A, pl. T. Kościuszki 4, ul Słoneczna 32


Lokalizacja bankomatów:
Oś XXXV-lecia PRL 1 – Księgarnia Abecadło - 24 godziny
pl. Kazimierza Wielkiego 3a - Księgarnia "Tania Książka" - 24 godziny – Depozyty
pl. Kościuszki 4 - siedziba I Oddziału - 24 godziny – Depozyty
ul. Dąbrowskiego 10 - sklep "Krak Chemia" - 24 godziny
ul. Słoneczna 32 - siedziba Filii 1 I Oddziału Tarnów - 24 godziny – Depozyty


Obsługiwane karty: Visa, Visa Electron, PLUSEurocard/MasterCard, Maestro, CirrusDiners ClubPolCard, PolCard Bis, PolCard Tempo


Dostępne opcje: -


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów:
Tabela prowizji: http://www.pekao.com.pl/tabele1s3.xml?/lang=PL/900381-677342-86486


Uwagi: -


 


Bank Polskiej Spółdzielczości
http://www.bankbps.pl/bps.htm


Siedziba w Tarnowie: ul Krakowska 19


Lokalizacja bankomatów:
ul.Krakowska 19 – 24 godziny


Obsługiwane karty: -


Dostępne opcje:   Wypłata gotówki


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Prowizja 4 zł za korzystanie z obcych bankomatów.


Uwagi: -


 


Bank Przemysłowo Handlowy:
www.bph.pl/


Siedziby w Tarnowie: ul. Wałowa 10, ul. Krakowska 53, ul Słoneczna 32


Lokalizacja bankomatów:
ul. Krakowska 53, Oddział
ul. Wałowa 10, Oddział
ul. Sikorskiego 5, DH "Świt"
ul. Słoneczna 32, Oddział
ul. Kochanowskiego 30 Zakłady Mechaniczne.


Obsługiwane karty:Visa, Visa Electron, PLUSEurocard/MasterCard, Maestro, CirrusDiners ClubPolCard, PolCard Bis, PolCard Tempo


Dostępne opcje: -


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów:
Tabele opłat i prowizji - http://www.bph.pl/pl/narzedzia/oplaty_i_prowizje/klienci_indywidualni


Uwagi: -


 


Bank Śląski
www.ing.pl


Siedziby w Tarnowie: ul. Słowackiego 33-37, ul. Słoneczna 29-33, ul. Kwiatkowskiego


Lokalizacja bankomatów:
ul. Czerwonych Klonów – 24 godziny
ul. Kwiatkowskiego 8 - 24 godziny
ul. Słoneczna 29-33 - 24 godziny
ul. Słowackiego 33 - 24 godziny
pl. Sobieskiego 5 - 24 godziny


Obsługiwane karty: Visa, Visa Electron, PLUSEurocard/MasterCard, Maestro, CirrusDiners Club


Dostępne opcje: Wypłata gotówki


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Prowizja uzależniona od pakietu usług - Bak Zachodni WBK
http://www.bzwbk.pl/u235/navi/985


Siedziby w Tarnowie: ul. Kaczkowskiego 1 (róg z ul. Krakowska), ul. Bitwy o Wał Pomorski 6.


Lokalizacja bankomatów:
Przy I Oddziale Banku ul. Bitwy o Wał Pomorski 6 (przy ul. Słonecznej) - 24 godziny.
Przy II Oddziale Banku: Róg ul. Kaczkowskiego i ul. Krakowskiej – 24 godziny.


Obsługiwane karty:
karty emitowane przez BZ WBK SA: MAESTRO BZ WBK, EURO<26 MAESTRO BZ, WBK, EURO<26 VISA Electron BZ WBK, VISA Electron BZ WBK, VISA Classic BZ WBK, Kredytowa VISA Classic BZ WBK, Kredytowa VISA Gold BZ WBK, Kredytowa VISA BZ WBK Idea Profit, Eurocard/MasterCard BZ WBK, VISA Business BZ WBK, VISA Business BZ WBK z limitem kredytowym, VISA Business Gold BZ WBK, Eurocard/MasterCard Business BZ WBK,


karty emitowane przez inne banki w Polsce: systemu PolCard, VISA i VISA Electron, Eurocard MasterCard, Maestro, Cirrus karty emitowane za granicą: VISA, VISA ELECTRON i PLUS, Eurocard MasterCard, Maestro (edc), Cirrus i Eurocheck Card (ec).


Dostępne opcje: Wypłata gotówki, doładowanie konta, Sprawdzanie dostępnych środków, zmiana numeru PIN, wydruk ostatnich 10 transakcji, zasilanie konta telefonu bezabonamentowego (Idea POP, Era Tak Tak, SIMPLUS), spłata kredytów. (Szczegóły: http://www.bzwbk.pl/u235/navi/194604 )


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów:
Tabebe opłat i prowizji - http://www.bzwbk.pl/u235/navi/194618


Uwagi: Bankomaty BZ WBK oprócz obsługi bezprowizyjnej klientów banku, obsługują bezprowizyjnie klientów mBanku i Lukas Banku. W Banku Zachodnim WBK, panie chętnie pomagają przy pierwszym korzystaniu z bankomatu.
Jeżeli klient nie chce korzystać z bankomatu, mimo, że ma wszystkie narzędzia do tego i woli wypłacać w okienku w tradycyjny sposób - płaci symboliczna prowizję.


 


Citibank
http://www.online.citibank.pl/portal/citi_home_center.jsp


Siedziba w Tarnowie: ul. Wałowa 5


Lokalizacja bankomatów:
ul. Wałowa 5 bankomat z funkcja depozytową.
ul. Kościuszki – tylko wrzutnia nocna, brak możliwości wypłacania pieniędzy.


Obsługiwane karty: Visa, Visa Electron, PLUSEurocard/MasterCard, Maestro, CirrusDiners ClubPolCard, PolCard Bis, PolCard Tempo


Dostępne opcje: Wypłata gotówki


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów:Wypłaty bankomatach innych banków w kraju i za granicą: 4 zł prowizji


Uwagi: Klienci tego banku mogą bezprowizyjnie korzystać z bankomatów Euronetu.


 


Dominet Bank
www.dominet.pl


Siedziba w Tarnowie: ul. Goldhammera 2 (róg Wałowej).


Lokalizacja bankomatów:
ul. Goldhmmera 2 (róg Wałowej) – przy siedzibie firmy - 24 godziny


Obsługiwane karty: Visa


;Dostępne opcje: Wypłata gotówki


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: 4 zł, za granicą 8 zł + 2%


Uwagi:Wypłata gotówki z bankomatu: w bankomatach własnych i sieci EURONET bez opłat.


 


Eurobank
http://www.eurobank.pl/index-html


Siedziba w Tarnowie: ul. Wałowa 2 (wejście od pl. Sobieskiego)


Lokalizacja bankomatów:
ul. Wałowa 2


Obsługiwane karty: -


Dostępne opcje: -


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Wypłata w obcych bankomatach prowizja: 3% minimum 4,95.


Uwagi: -


 


Kredyt Bank
http://www.kredytbank.pl/


Siedziba w Tarnowie: ul. Mościckiego 25, filia – Wekslarska 19


Lokalizacja bankomatów:
ul. Mościckiego 25 – 24 godziny
ul. Krakowska 30 – 24 godziny
ul. Mickiewicza 2 – 24 godziny


Obsługiwane karty: Visa, Visa Electron, PLUSEurocard/MasterCard, Maestro, CirrusDiners ClubPolCard, PolCard Bis, PolCard Tempo


Dostępne opcje: Za pomocą kart VISA Electron Kontakt/Maestro Kontakt Kredyt Banku: wypłacać gotówkę i sprawdzać saldo rachunku. Za pomocą karty Visa Electron , Visa Electron Junior i Visa Electron Student Kredyt Banku: wypłacać gotówkę, sprawdzać saldo rachunku, składać dyspozycje przelewów i zakładać lokaty (jeśli posiadacz karty zdecydował się na pakiet usług dodatkowych.
Jest to znakomity, BEZPŁATNY sposób na realizowanie stałych płatności o zmiennych kwotach (komórka, czynsz, itd.)Za pomocą karty - Visa Classic , Visa Gold i Visa Platinum - sprawdzać dostępny limit karty.


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów:
Tabele opłat i prowizji -
http://www.kredytbank.pl/o_banku/Taryfa_oplat_i_prowizji/tabela_oplat_i_prowizji


Uwagi: -


 


Bank Gospodarstwa Krajowego
http://www.bgk.com.pl/index.jsp


Siedziba w Tarnowie: ul. Mickiewicza 2.


Lokalizacja bankomatów: -
Obsługiwane karty: -
Dostępne opcje: -

Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Prowizja za korzystanie z bankomatów wynosi: 3 zł w sieci Euronet – niezależnie od kwoty wypłaty. W innych bankomatach 1,5 % nie mniej niż 4 zł. Wypłaty za granica, niezależnie od kwoty - 10.00 zł.

Uwagi: Bank nie posiada własnych bankomatów w Tarnowie.


 


Bank Pocztowy
http://www.bp.com.pl/u235/navi/71


Siedziba w Tarnowie: ul. Ochronek 5


Lokalizacja bankomatów: -
Obsługiwane karty: -
Dostępne opcje: -

Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Prowizja: wypłata z bankomatu w kraju : 3,50 zł Wypłata gotówkowa za granicą 2,5 % nie mniej niż 10 zł.


Uwagi: Nie posiadają własnych bankomatów w Tarnowie.


 


Invest Bank
http://www.investbank.pl/


Siedziba w Tarnowie: ul. Bernardyńska 19


Lokalizacja bankomatów: - Krakowski Bank Spółdzielczy

http://www.kbsbank.com.pl


Siedziby w Tarnowie: ul.Bitwy o Wał Pomorski, Rynek 17ul, Kołłątaja 9


Lokalizacja bankomatów: - Lukas Bank
http://www.lukasbank.pl/


Siedziba w Tarnowie: ul. Krakowska 11


Lokalizacja bankomatów: ul. Krakowska 11
Obsługiwane karty: -
Dostępne opcje: -

Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Opłaty za korzystanie z obcych bankomatów uzależnione są od rodzaju konta, oraz czy to jest wypłata w kraju czy za granicą. (http://www.lukasbank.pl/oferta_tabele_oplatiprowizji.asp szczegóły)


Uwagi: Bankomaty, z których bezprowizyjnie mogą korzystać w Tarnowie klienci tego banku:ul. Szkotnik 1 CH MAX (euronet) tylko dla klientów klientów – e-konta PRO ul. Błonie 2 (euronet) tylko dla klientów klientów – e-konta PRO ul. Bitwy o Wał Pomorski (BZ WBK) ul. Kaczkowskiego 1 (BZ WBK) ul. Krakowska 11 w siedzibie banku (euronet)


 


mBank
http://www.mbank.com.pl/


Od wypłat w innych bankomatach w Polsce pobierana jest stała, niezależna od kwoty prowizja w wysokości 5 zł. Za każdą wypłatę dokonywaną zagranicą pobierana jest stała prowizja w wysokości 10 zł.


Lokalizacja bankomatów: -
Obsługiwane karty: -
Dostępne opcje: -


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Od wypłat w innych bankomatach w Polsce pobierana jest stała, niezależna od kwoty prowizja w wysokości 5 zł. Za każdą wypłatę dokonywaną zagranicą pobierana jest stała prowizja w wysokości 10 zł.


Uwagi: Klienci mBanku mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów Euronetu i BZ WBK


 


MultiBank
http://www.multibank.pl/


MultiBank, Centrum Usług Finansowych ul. Legionów 2 pn. - pt. godz. 10:00 - 18:00


Lokalizacja bankomatów:
- MultiBank, Centrum Usług Finansowych ul. Legionów 2 24h (wejście od ulicy Wałowej)
- 1 Oddział BZ WBK ul. Bitwy o Wał Pomorski 6 24 h
- 2 Oddział BZ WBK ul. Kaczkowskiego 1 24 h
- Echo Investment ul. Błonie 2 09:00 - 22:00 (sobota: 09:00 - 22:00, niedziela: 10:00 - 19:00)
- LUKAS Bank ul. Krakowska 11 24h
- CH MAX ul. Szkotnik 1 24h
Obsługiwane karty: -
Dostępne opcje: -


Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: Od wypłat w innych bankomatach w Polsce pobierana jest stała, niezależna od kwoty prowizja w wysokości 5 zł. Za każdą wypłatę dokonywaną zagranicą pobierana jest stała prowizja w wysokości 10 zł.


Uwagi:


 


Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa SKOK
http://www.skok.pl/


Siedziby w Tarnowie: ul. Kwiatkowskiego 8 (Centrala) , ul. Kwiatkowskiego 6A, ul. Elektryczna 6, ul. Targowa 9, ul.Bitwy o Wał Pomorski 6D, ul. Słowackiego 7, ul. Krakowska 23, ul. Kochanowskiego 30, ul. Kościuszki 37, ul. Lwowska 178A (przy Nowym Szpitalu)


Lokalizacja bankomatów: -
Obsługiwane karty: -
Dostępne opcje: -

Prowizja za korzystanie z obcych bankomatów: 6 zł


Uwagi: Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe oferują karty bankomatowe, działające w bankomatach będących własnością Kas, oraz sieci Euronetu-u i karty płatnicze systemu Visa. W Tarnowie nie posiadają własnych bankomatów. SKOK-i to pierwsze w Polsce instytucje, nie będące bankami, które wydają swoim członkom karty bankomatowi


 


Lista wszystkich bankomatów:

1. Euronet – ul. Błonie 2 (9-22)
2. Euronet – ul. Krakowska 11 (24h)
3. Euronet – ul Szkotnik CH MAX (24h)
4. PKO BP – pl. Dworcowy 4 (24h)
5. PKO BP – ul. Krakowska 17 (24h)
6. PKO BP – ul. Kwiatkowskiego 9 (24h)
7. PKO BP – pl. Katedralny 1 (24h)
8. PKO BP – ul. Słoneczna 28-30 (24h)
9. BZ WBK – ul. Kaczkowskiego 1 (24h)
10. BZ WBK – Bitwy O Wał Pomorski 6 (24h)
11. Millennium – Krakowska 2 (24 h)
12. Millennium – ul. Słoneczna 35 (24h)
13. Bank Śląski – pl. Sobieskiego 5 (24h)
14. Bank Śląski – ul. Słoneczna 29-33 (24h)
15. Bank Śląski – ul. Czerwonych Klonów (24h)
16. Bank Śląski – ul. Kwiatkowskiego 8 (24h)
17. Bank Śląski – ul. Słowackiego 33 (24h)
18. KB – ul. Mościckiego 25 (24h)
19. KB – ul. Krakowska 30 (24h)
20. KB – ul. Mickiewicza 2 (24h)
21. BPH – ul. Krakowska 53 (24h)
22. BPH – ul. Wałowa 10 (24h)
23. BPH – ul. Sikorskiego 5 (24h)
24. BPH – ul. Słoneczna 32 (24h)
25. CITI – Wałowa 5 (24h)
26. CITI Kościuszki ZUS tylko wrzutnia nocna (24h)
27. BPS – Krakowska 19 (24h)
28. BGŻ – Lwowska 178 (24h)
29. BGŻ – Lwowska 72-96 (24h)
30. BGŻ – Nowy Świat 2 (24h)
31. PKO S.A. – Dąbrowskiego 10 (24h)
32. PKO S.A. – oś XXXV-lecia PRL (24h)
33. PKO S.A. – pl. Kazimierza Wielkiego 3A (24h)
34. PKO S.A. – pl. Kościuszki 4 (24h)
35. PKO S.A. – ul. Słoneczna 32 (24h)
36. BOŚ – ul. Piłsudskiego 5 (24h)
37. Eurobank – pl. Sobieskiego 2 (24h)
38. Dominet – ul. Goldhammera 2 (24h)

39. Multibank – ul. Wałowa (24h)

http://www.polcard.com.pl/podstrona.php?m=karty - wszystko o kartach płatniczych


http://www.money.pl


http://www.karty.pl/


http://www.wspol.edu.pl/konferencje/2000/karty/vademecum.htm


 

Komentarze...