Impreza na Rynku 30 kwietnia
access_time 2004-04-23 17:15:08

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej ma swoją siedzibę w Rynku pod numerem 7. Jeżeli szukasz informacji nt. jak to będzie w Unii, w której znajdziemy się już za tydzień, swoje poszukiwania możesz rozpocząć właśnie tutaj. Pracujące w Centrum panie pomogą każdemu w poszukiwaniu wiedzy. Centrum jest również głównym organizatorem imprezy, która odbędzie się w Rynku 30 kwietnia. O tym, co będzie się działo w Rynku - czytaj dalej w rozmowie z Panią Agatą Słowikowską-Krawiec.

[[fotka1]] Rozmowa z Kierownikiem Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Tarnowie, Panią Agatą Słowikowską Krawiec:


Tarnow.net.pl: W jaki sposób Regionalne Centrum informacji Europejskiej, uczci fakt przystąpienia Polski do Unii Europejskiej?


Agata Słowikowska-Krawiec: Tę historyczną datę, chcemy podkreślić imprezą na tarnowskim Rynku, która odbędzie się 30 kwietnia wieczorem, o godzinie 19.30. Współorganizatorem imprezy jest Urząd Miasta Tarnowa.


Tarnow.net.pl: Jaki będzie program imprezy? 


Agata Słowikowska-Krawiec: Rozpoczniemy paradą szczudlarzy, powiewajacych flagami nowych krajów, które przystępują do UE. Zaraz potem usłyszymy koncert Tarnowskiego Chóru GOS.PL, a później występ orkiestry dętej „Nitro Band”. Kolejna atrakcja to zespół Rhythm & Blues „Gang Olsena”. Przemarsz szczudlarzy z pochodniami rozpocznie widowisko „Muzyka Światła i Mroku” połączone z projekcją ruchomych obrazów CINEMANUAL, koncertem muzyki elektronicznej Roberta Kanaana oraz pokazem laserowym. Zwieńczeniem tego szczególnego momentu (godzina 0.00 dnia 1 maja 2004 r.) będzie pokaz sztucznych ogni.


Będziemy się starali prowadzić imprezę w zabawny i ciekawy sposób, uciekając od napuszoności. Ma to być sympatyczne i przyjemne. Będą konkursy z ciekawymi nagrodami, zabawy, żarty, będziemy rozdawać gadżety, baloniki, chorągiewki.


Korzystając z okazji pragnę prosić o wyrozumiałość mieszkańców Starówki i przeprosić za łamanie ciszy nocnej. Mam nadzieję, że ze względu na szczególny – historyczny moment zostanie nam to wybaczone.


Tarnow.net.pl: Czy wydarzenia o których mówimy będą połączone w jakiś sposób z imprezą „Ostatni dzień w starym świecie”, która będzie w Piwnicy TCK?


Agata Słowikowska-Krawiec: Tak, oczywiście Na koniec imprezy TCK-owskiej, wszyscy uczestnicy tego spotkania, wychodzą na Rynek. Kończy się to happeningiem przy studni. Gdzie połączą się razem dwie imprezy.


Tarnow.net.pl: kto finansuje imprezę na Rynku?


Agata Słowikowska-Krawiec: Koszty organizacyjne widowiska zostaną pokryte ze środków rezerwy celowej budżetu państwa, a także w niewielkiej części z budżetu Urzędu Miasta Tarnowa i sponsorów (Polsko-Francuskiej Spółki Joint Venture POLAN oraz Supermarketu ALMA). 


Tarnow.net.pl: Czy uroczystości związanych z wejściem Polski do Unii Europejskiej, w Tarnowie będzie więcej?


Agata Słowikowska-Krawiec: To nie jedyna uroczystość związana z wstąpieniem Polski do UE. Wraz z Radiem RDN Małopolska organizujemy gry i konkursy europejskie w Centrum Handlowym „Echo” w dniu 1 i 2 maja.


Współorganizujemy wraz z Mościcką Fundacją Kultury „Majówkę Unijną z MFK”, która odbędzie się w dniu 3 maja. W programie jej znajdą się występy orkiestry podwórkowej „Tarnowskie Franty” i zespołu regionalnego „Kumotry”, przejażdzki konne, prelekcja: „Kultura w UE a zachowanie dziedzictwa narodowego”, oraz  zabawa taneczna.


Tarnow.net.pl: Dziękujemy za rozmowę i informacje. Spotkamy się więc na Rynku, 30 kwietnia o godzinie 19.30


Agata Słowikowska-Krawiec: Zapraszam na Rynek – z pewnością widowisko nocne pozostanie wszystkim na długo w pamięci.


Dziękuję za rozmowę.

Komentarze...