Nowe propozycje dla turystów
access_time 2004-04-23 18:34:05

Wypożyczalnia rowerów, spacerki po Tarnowie i wycieczki rowerowe po regionie, wznowienie tematycznych folderów turystyczych czy nowe trasy piesze i rowerowe proponuje na nowy sezon Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki.

Nową propozycją na weekendy będą piesze, rowerowe i samochodowe trasy turystyczne. Do wyboru są jedno lub dwudniowe wycieczki, z noclegiem. Na początek przygotowano zwiedzanie na rowerze okolic Ciężkowic, wraz z obejrzeniem atrakcji znajdujących się na trasie: Muzeum Przyrodniczego, "Skamieniałego miasta", czy "Grociarni" w Jastrzębiej.

Informatory zawierać będą dokładny opis trasy, połączenia kolejowe i autobusowe z Tarnowem czy wykaz i cennik miejsc noclegowych w okolicy. Podobna trasa, ale po Pogórzu Wiśnickim, przygotowywana jest dla turystów pieszych, w planach jest także wycieczka samochodowa.

- Przy Informacji Turystycznej na rynku chcemy otworzyć wypożyczalnię rowerów. Są osoby zainteresowane zwiedzaniem miasta i okolicy w ten właśnie sposób, a warunki do turystyki rowerowej są tu bardzo dobre - planuje dyrektor TRCKiOT Marcin Pałach.

Centrum chce także uzupełnić druk informatorów turystycznych o atrakcjach i zabytkach regionu, które cieszyły się powodzeniem w ubiegłym roku, a nakład większości z nich już się wyczerpał. Wznowiony zostanie także folder dla firm turystycznych. - Niedawno wydane zostały również uaktualnione plany miasta. Inne przedsięwzięcia wydawnicze ograniczają nam możliwości finansowe - dodaje dyrektor.

Pracownicy Informacji Turystycznej zostaną dodatkowo przeszkoleni, tak, by oprócz przewodników PTTK, móc oprowadzać wycieczki po starówce. Tacy "piloci" będą mieć opracowane krótkie, trwające od pół do półtorej godziny, trasy prezentujące najważniejsze zabytki Tarnowa. - Nie mamy problemów z opowiadaniem o mieście w języku angielskim, natomiast brakuje nam osób, które posługują się językim niemieckim, rosyjskim czy francuskim. Takie osoby, które znają Tarnów i chciałyby zająć się oprowadzaniem wycieczek, zapraszam do współpracy - mówi dyrektor TRCKiOT.

Pierwszą imprezą przygotowaną przez TRCKiOT będą 15 maja małopolskie zawody w grillowaniu, połączone z piknikiem, konkursami i występami. Na wakacje dyrektor planuje wznowienie "Spacerów po Tarnowie" i na ich wzór rowerowe "Wycieczki po regionie". (BAJA)

Komentarze...