Tanecznie i kolorowo
access_time 2004-04-25 22:27:02

Regionalny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół, który trwał w Tarnowie, zakończyła 22 kwietnia prezentacja zespołów tanecznych szkól podstawowych. Niezwykle widowiskowe występy zespołów, talenty uczniów, efekty pracy opiekunów i nauczycieli, a także wysiłek organizacyjny Pałacu Młodzieży sprawiły, że z niecierpliwością oczekiwać będziemy przyszłorocznej edycji Przeglądu.

[[fotka1]]W Hali na ul. Gumniska swoje talenty pokazały dzieci ze szkół:


Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie – Zespół tańca towarzyskiego „GTX” - opiekun Adam Kula.


Szkoła Podstawowa nr 7 w Tarnowie – Zespół „Laleczki” - opiekun Maria Chrabąszcz, zespół taneczny „Laski Ananaski’, zespół taneczny „Spiralki” - opiekun Teresa Pietraszewska.


Szkoła Podstawowa w Małcu – Zespół taneczny „Krach” – opiekun Robert Poszwa.


Szkoła Podstawowa w Pleśnej – Zespół taneczny „Gwiazdeczki”, zespół taneczny „Wesoła gromadka” - opiekun Beata Łazarczyk.


Szkoła Podstawowa w Zgłobicach – Zespół taneczny „Kamilki” - opiekun Jadwiga Binek.


Szkoła Podstawowa w Zaczarniu – Zespół taneczny – opiekunowie Dariusz Augustyn i Bożena Kawa.


Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku  - Zespół taneczny „Szkraby” – opiekun Maria Bober.


Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowie. – Zespół taneczny „Setto” - opiekun Małgorzata Suchoń, zespół taneczny „Wesołe skrzaty” opiekun  Wioletta Grzywa.


Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwkowej – Zespół taneczny „Malwinki” opiekunki: Łucja Grzymek i Jadwiga Tabaszewska.


Szkoła Podstawowa w Szczucinie – Zespół taneczny „Elfy”, grupa artystyczna - opiekunka Ilona Mach i Zespół Musztry Paradnej – opiekun Paweł Obara.


Szkoła Podstawowa Nr 3 w Brzesku – Zespół taneczny – opiekunki: Bogusława Frankowicz i Zofia Pabian.


Szkoła Podstawowa w Wojniczu – Grupy dyskotekowe „CO NIECO” i „Plus-Minus” -opiekun Teresa Gajda.


Szkoła Podstawowa Nr 9 w Tarnowie Zespół taneczny „Courante” - opiekun Renata Sobkowik.


W sumie, w tych wszystkich zespołach, tańczyło 300 dzieci. Liczba doprawdy imponująca, tym bardziej, że na pewno nie wszystkie zespoły z regionu zgłosiły się na Przegląd.


[[fotka2]] „Najlepiej razem, najlepiej razem - cieszyć się książka, muzyką, obrazem”. Tańczyły kolorowe dziewczęta z Iwkowej przy piosence. Ten klimat czuli wszyscy, co widać było po wesołych twarzach dzieci.


To była po prostu świetna zabawa dla wszystkich. Podkreślić należy niezwykle wysoki poziom zespołów wskazujący na to, jak wiele pracy włożyły dzieci i ich instruktorzy w przygotowane tańce. Miejmy nadzieję, że te niezwykle talenty, będziemy mogli jeszcze nieraz zobaczyć.


Tradycyjnie prezentuję Wam wypowiedzi uczestników tego sympatycznego wydarzenia:


Teresa Gajda: Przyjechaliśmy dzisiaj Wojnicza w niepełnym składzie. Jedna grupa liczy 24, druga liczy 16. Niektóre dzieci są akurat chore. Z konieczności prezentujemy dziś tańce disco, bo nie mamy panów. Prosimy wszystkich panów w wieku od 6 lat, do 14 aby się zgłaszali na zajęcia z tańca towarzyskiego wszędzie. Wszystkie dziewczyny chcą tańczyć w parach z chłopakami.


Natalia: Lubię bardzo tańczenie i moje koleżanki też. Raz w tygodniu mamy tańce. Bardzo lubimy swoja panią.


Beata Łazarczyk: Zespół Nazywa się „Gwiazdeczki”. Pracujemy od września, w zasadzie niecały rok. To są w większości dzieci z pierwszej klasy, oraz drugiej i trzeciej. Na Przegląd przyjechaliśmy z grupą 25 dzieci.


Piotr Kawiorski: Nasz zespół ma od niedawna nazwę GTX, bo wcześniej występował pod nazwą „Klasa Artystyczna”. Dziś jesteśmy tu całą klasą, brakuje tylko jednego chłopaka - Dominika, który doszedł do nas w tym roku. Głównie tańczymy tańce towarzyskie, ale robimy tez układy. Dzisiejszy występ… To jak nam poszło, to już jury oceni.


Zofia Pabian – Jesteśmy zespołem ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Brzeska. Jest to zespól taneczny utworzony z uczniów tylko jednej klasy III c. Będzie to wiązanka tańców towarzyskich. Dzieci były przygotowywane przez Panią instruktor tańca towarzyskiego Bogusławę Frankowicz. Ja jestem opiekunką klasy III c. Tydzień temu też tutaj byliśmy i wróciliśmy z pucharem. Mamy taki problem, że to jest jedyna klasa, co brakuje nam dziewczynek. Dwóch chłopców niestety nie ma partnerek, dlatego jest 9 pełnych par.


Maria Bober: Jestem nauczycielką ze Szkoły Podstawowej w Gnojniku. Dzieci trenują już od kilku lat. Te, które występują, ćwiczą co najmniej 3, 4 lata. Zespół istnieje już 20 lat, ale ciągle się zmienia kadra występujących. Dziś jest tu 15 osób. Ćwiczących w ogóle w szkole jest około 30.


Magdalena: Jesteśmy z Zaczarnia. Dziś tańczyłyśmy „Parasolki: w zespole jest nas 10.


Grażyna Przybyło-Kowalska: Jesteśmy Małca. W zespole jest 6 dziewczynek. Przyznam, że są to takie okazjonalne występy. Ten układ był ćwiczony około 3 tygodni. Tak, że bardzo krótko. To są dziewczyny z klasy czwartej i piątej. Ogólnie w szkole mam 68 osób. U mnie każdy musi umieć tańczyć i śpiewać.


Wioletta Grzywa: Jesteśmy ze Szkoły Podstawowej Nr 5. Nazywamy się „Wesołe Skrzaty”. Ćwiczymy od roku. To jest druga klasa. To jest ich pierwszy występ w Przeglądzie tanecznym. Wcześniej występowały przy różnych szkolnych okazjach.


[[fotka3]] Puchary Dyrektora Pałacu Młodzieży Tarnowie otrzymały zespoły


Zespół tańca towarzyskiego GTXZespół Szkół Sportowych w Tarnowie
Zespół taneczny Gwiazdeczki – Szkoła Podstawowa w Pleśnej
Zespół taneczny Szkraby – Szkoła Podstawowa w Gnojniku
Zespół taneczny Malwinki – Szkoła Podstawowa w Iwkowej


Wyróżnienia:


Zespół taneczny Krach Szkoła Podstawowa w Małcu
Zespół taneczny Kamilki Szkoła Podstawowa w Zgłobicach
Zespół taneczny – Szkoła Podstawowa w Zaczarniu
Grupa dyskotekowa Plus-Minus – Szkoła Podstawowa w Wojniczu
Zespół taneczny Courante – Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie


Nie przegapcie Przeglądu za rok. To jest coś, w czym należy uczestniczyć i co należy zobaczyć.


 

Komentarze...