Prokurator chce przesłuchania
access_time 2004-04-26 18:25:01
Prokurator rejonowy w Tarnowie wciąż oczekuje na możliwość przesłuchania 16-letniej Stanisławy K. z Błonia. Przesłuchanie to, podobnie jak końcowa opinia lekarska, będą bardzo istotne w sprawie osławionego "dyngusa", podczas którego dwóch młodych mężczyzn miało wrzucić do Dunajca ofiarę "żartu".

-Do Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie, w którym przebywa Stanisława K., zwróciliśmy się z pytaniem, kiedy będzie możliwe jej przesłuchanie, ale na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi - mówi Barbara Owsiak, rzecznik prasowy tarnowskiej Prokuratury Okręgowej.

Na 30 kwietnia planuje się ponownie przesłuchać - w charakterze świadka - siostrę Stanisławy, Barbarę K., która w czasie pierwszego przesłuchania w prokuraturze narzekała na złe samopoczucie. Niebawem powinna być też gotowa końcowa opinia lekarzy dotycząca związków przyczynowych między doznanymi przez 16-latkę obrażeniami i wydarzeniami nad rzeką. Prokuratura nie wyklucza też, w razie potrzeby, wystąpienia o opinię medyczną do lekarzy - biegłych sądowych. Jak się dowiadujemy, obrońca jednego z podejrzanych złożył do sądu skargę na decyzję prokuratury o zatrzymaniu jego klientowi paszportu. Przypomnijmy, że 23-letniemu Karolowi J. i 20-letniemu Marcinowi M. prokuratura postawiła zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, po tym, jak w lany poniedziałek mieli wrzucić do wody Stanisławę K. Doznała ona obrzęku mózgu i przez kilka dni była nieprzytomna. Obydwaj mężczyźni są objęci dozorem policyjnym. (ziob)

Komentarze...