UPR Małopolska zebrała ponad 12 000 podpisów.
access_time 2004-04-28 14:30:08

Unia Polityki Realnej w Małopolsce zebrała ponad 12 000 podpisów
popierających listę UPR do PE. Wraz z podpisami z Okręgu Świętokrzyskiego UPR będą one podstawą do rejestracji listy kandydatów UPR do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, która ma nastąpić we wtorek (27.04).

Dziękując wszystkim za pomoc, odpowiedzialny za akcję, startujący z drugiego miejsca na liście kandydat UPR do PE, prezes Okręgu Małopolskiego UPR Wojciech Popiela powiedział, że dzięki niezwykłej życzliwości małopolan akcja przebiegła bardzo sprawnie. Podobny przebieg akcja miała w całej Polsce.

Inauguracją kampanii UPR w Małopolsce będą obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Krakowie, na których swą obecność zapowiedział wieloletni prezes UPR Janusz Korwin-Mikke i lider małopolskiej listy UPR - Stanisław Michalkiewicz. Po tradycyjnym przemarszu z Wawelu, o godzinie 14-tej odbędzie się na Rynku Głównym spotkanie z liderami UPR.

To w UPR Małopolska. A na pólnocy:

Unia Polityki Realnej jako pierwszy komitet w okręgu nr 1, obejmującym
województwo pomorskie, zarejestrowała w poniedziałek listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego - poinformowała Okręgowa Komisja Wyborcza (OKW) w Gdańsku.

Piotr Czajkowski, sekretarz gdańskiej OKW, powiedział PAP, że sprawdzono ponad 10 tys. 400 podpisów z prawie 17 tys., które dostarczył komitet.

Pomorską listę kandydatów UPR do PE otwiera radny miasta Gdańska,
przedsiębiorca Kazimierz Koralewski. Na drugiej pozycji jest ekonomista z
Gdyni, Krzysztof Paprocki. Na trzecim miejscu znalazł się geodeta ze
Słupska, Krzysztof Włodarski.

Wśród 10 kandydatów UPR do PE są także m.in lekarz, inżynier i
student historii.

Zgodnie z ordynacją wyborczą, listy wyborcze można rejestrować do 4 maja. Wybory do europarlamentu odbędą się 13 czerwca. W Polsce wybierać będziemy 54 deputowanych. (PAP)

Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej zebrał wymaganą przez ordynację
wyborczą liczbę podpisów, potrzebnych do zarejestrowania we wszystkich 13 okręgach list kandydatów UPR do Parlamentu Europejskiego - poinformowało w poniedziałek PAP Biuro Prasowe UPR.

Ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego przewiduje, że komitet
wyborczy musi zebrać po 10 tys. podpisów w co najmniej połowie okręgów wyborczych, by móc zarejestrować listy kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych.

"Po ponad 10 tys. podpisów popierających listy UPR zebraliśmy w 9
okręgach wyborczych, a w dwóch kolejnych okręgach mamy już po blisko 10 tys. podpisów. Od wtorku, zaczniemy zgłaszać listy kandydatów UPR wraz z wymaganą liczbą podpisów do Okręgowych
Komisji Wyborczych" - zapowiedział prezes UPR, Stanisław Wojtera.

Wojtera poinformował, że UPR na początku maja oficjalnie przedstawi
kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Według niego są to wykształceni, kompetentni, a przede wszystkim skuteczni ludzie nauki, kultury i biznesu. "Nie zabraknie znanych nazwisk i to spoza świata polityki" - zapowiedział lider UPR.

"Wszystkich kandydatów UPR łączy realizm w spojrzeniu na sprawy
związane z naszą przynależnością do Unii Europejskiej, a ich wykształcenie i
sukcesy gwarantują godną reprezentację milionów Polaków na forum Europy i uczciwą pracę dla dobra Polski" - podkreślił Wojtera.

Listy kandydatów można zgłaszać do 4 maja. (PAP)

Komentarze...