RESTAURACJA SIALALALALA cz. VII – „Ostatni dzień w starym świecie”
access_time 2004-04-28 15:36:23

W najbliższy piątek, w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się siódma edycja dość nietypowej imprezy autorskiej skupiającej młodych twórców, artystów z Tarnowa oraz zaproszonych gości. Twórcy tego programu – a zalicza się do nich głównie cztery osoby i zespół PERSONEL – to oczywiście Krzysztof Huber, Mariusz Dziekan, Marcin Sobczyk i Tomasz Kapturkiewicz.

Swoimi pomysłami wspomagali ich także Michał Poręba ze swoją grupą teatru plastycznego APRAPLA, Klara Raiskitel z niezwykłym teatrem przypadku wygenerowanym spośród młodych zapaleńców z „plastyka”, Wit Pazera ze swoimi niesamowitymi rysunkami satyrycznymi, kabaret Tuptusie z I LO, studencki kabaret DO DNA z MWSZ, Andrzej Tylko z wystawą „KULT  Kazika” (której wernisaż okazał się tak dobry że powtórzono go w Warszawie za zgodą zespołu) oraz nasi przyjaciele z radia MAKS bez pomocy których wiele z naszych psikusów poszłoby na marne.


 Byli też tzw goście specjalni a wśród nich: Dominika Kurdziel z Krakowa, Kabaret Moralnego Niepokoju z Warszawy, Kabaret EK z Zielonej Góry, Steffen Moller z Wupertalu (Niemcy).


Udało się wytworzyć bardzo specyficzną atmosferę, gdzie każdy mógł znaleźć kawałek swojej sztuki, zobaczyć innych „pozytywnie zakręconych”, którzy chcą coś robić w tym mieście. Mieszaliśmy style i gatunki, ale najważniejsze składniki zawsze pozostawały; dobra muzyka, dobry humor -  to gwarantowali zespół Personel i zapraszani przez nas artyści kabaretowi. Tak też będzie i tym razem.


30 – sty kwietnia to dla nas symboliczna data. Nic już nie będzie takie samo następnego ranka!  Wykorzystaliśmy tę datę, bo to swoisty Fin de siecle nasze ery – ery Symetrycznego Staśka i Mariana – bohaterów piosenek Krzysztofa Hubera. I tym razem już o 20.00 w barwach jeszcze narodowych powita wszystkich PERSONEL, tego wieczora zobaczymy rewelacyjny wręcz kabaret LIMO z Gdańska (zwycięzcę tegorocznej XX PAKI) – 100% doskonałego humoru . Wystąpią także:


- Piotr Kopa – reporter Radia MAKS, który przedstawi nam własny autorski show ze ścinek radiowych opatrzonych dowcipnym autokomentarzem udzielających wywiadów. Piotr jako znawca muzyki klubowej i hip hopu zapodawał będzie jako pierwszy tego wieczoru,


- DJ CEL to postać tarnowskiego hip hopu, którego bity mają nam ułatwić wejście do Unii


- Maciek Giża i Jakub Ziemirski – dwaj uczniowie z plastyka (w wieku 18 lat), którzy odważyli się pokazać nam swoje obrazy olejne a dodatkowo Jakub jako wzięty i coraz bardziej znany stylista, fryzjer i designer zaprezentuje nowe trendy w uczesaniu i zetnie włosy kilku paniom na ochotnika


 - MOLOLO z pokazem mody artystycznej  – może stać się najbardziej atrakcyjnym punktem pierwszej części wieczoru i to nie tylko ze względu na dziewczyny ale także na samą odzież i osoby które ją zaprojektowały. Tego dnia, tylko podczas naszej imprezy można będzie wygrać markowe gadżety z firmy Molowo np. torebki, paski, bluzki itp. Pokaz mody jest nierozerwalnie połączony z wernisażem malarstwa Jakuba i Maćka.


Całość zakończy tym razem


APRAPLA – w plenerowym happeningu „Ostatni magiczny środek ziemi” - wyprowadzi nas z piwnic na rynek gdzie w zabytkowej studni naprzeciwko TCK odbędzie się dość nietypowa akcja grupy Michała Poręby działającej w TCK. 


A o północy… przywitają nas sztuczne ognie – jutrzenka swobody spłynie na nas niczym złoty pył. I jak śpiewa Krzysztof Huber: „W świetle miejskich lamp wyjdziemy tyralierą po to


               By rozminąć się z tęsknotą…”


No i to by było wszystko czego żaden spragniony kontaktu z dobrą rozrywką nie powinien żałować z błahego powodu absencji.


Zapraszamy do Tarnowskiego Centrum Kultury, zapraszamy by bawić się w ostatnim dniu w starym świecie, by razem powitać nowe i wspólnie sprawdzić czy o północy coś się w nas drastycznie nie zmieniło. Czego wszystkim naszym bywalcom życzą organizatorzy Restauracji Sialalalala.


(Informacja z TCK)

Komentarze...