Na boiskach czwartej ligi
access_time 2004-05-01 13:40:41
Siódmą kolejkę spotkań rozegrają podczas najbliższego weekendu drużyny walczące o punkty we wschodniej grupie czwartej ligi piłkarskiej.

Będzie to kolejka nieco okrojona, gdyż spotkanie Okocimski Brzesko - Wierchy Rabka rozegrane zostało w środę. Na naszym terenie odbędzie się w niej pięć spotkań, w tym dwa mecze derbowe.
Dla tarnowskiej Unii, która jutro o godz. 17:00 zmierzy się na własnym boisku z Polanem Żabno, będzie to czwarty już z rzędu mecz derbowy.
W trzech pierwszych podopieczni trenera Bronisława Bartkowskiego zdobyli komplet punktów i z pewnością są faworytem również w przypadku konfrontacji z "jedenastką" Polanu, która na wiosnę nie wygrała jeszcze meczu. W innym spotkaniu derbowym, Wolania Wola Rzędzińska podejmować będzie (n. 17) na stadionie Błękitnych Tarnów, Wisłę Szczucin.
W poprzedniej kolejce oba zespoły także rozgrywały mecze derbowe i oba musiały pogodzić się z porażkami (Wolania 0-5 z Unią, Wisła 0-2 z BKS-em Bochnia), niedzielne spotkanie będzie więc dla nich okazją do odzyskania zaufania kibiców.

Na własnych boiskach zagrają w tej kolejce również "jedenastki" BKS-u Bochnia, Tarnovii oraz Tuchovii Tuchów. Najciekawiej zapowiada się jutrzejszy mecz (godz. 14) Tarnovii z Dunajcem Zakliczyn, w którym dojdzie do konfrontacji zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli.
Najłatwiejsze teoretycznie zadanie czeka z kolei BKS, który zmierzy się (s. 17) z walczącym o utrzymanie się, Malineksem Kobylanka.
Będąca w podobnej sytuacji co Malinex, Tuchovia Tuchów zagra natomiast (n. 16) z plasującym się w środku tabeli, Lubaniem Maniowy.

(STM)

Komentarze...