UPR rejestruje się już bez podpisów
access_time 2004-05-01 15:43:40
Państwowa Komisja Wyborcza zwolniła Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej z wymogu przedstawiania 10 tys. podpisów poparcia pod okręgowymi listami kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
Zgodnie z ordynacją wyborczą, jeśli komitet wyborczy, startujący w
eurowyborach, zarejestruje w ponad połowie okręgów wyborczych listy
kandydatów z wymaganymi 10 tys. podpisami poparcia to w pozostałych okręgach rejestracji list wyborczych odbywa się na podstawie wydanego przez PKW zaświadczenia. Takie właśnie zaświadczenie dla Unii Polityki Realnej wydała dzisiaj PKW. UPR zarejestruje więc listy kandydatów do PE we wszystkich 13 okręgach wyborczych. .

-Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żeby taka była kolejność wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego- powiedział po wyjściu z PKW, lider mazowieckiej UPR, Bartosz Wałęga. Kandydaci UPR to eurorealiści, dostrzegający plusy i minusy naszego członkostwa w UE. Nasi kandydaci do Parlamentu Europejskiego stawiają sobie za cel pracę w interesie każdego Polaka i likwidację wszystkich zbędnych praw europejskich, które ograniczają szybki rozwój Polski i bogacenie się Polaków. Posłowie UPR w europarlamencie będą wrzucać do kosza wszystkie bzdurne i niepotrzebne dyrektywy. UPR będzie broniła interesu Polski i Polaków - zapowiedział.

Warszawską listę UPR otwiera Stanisław Wojtera (27 lat), prezes partii i
radny Warszawy. Na Dolnym Śląsku i Śląsku Opolskim liderem listy UPR jest Janusz Korwin-Mikke, który w ostatnich wyborach uzupełniających do Senatu w woj. dolnośląskim, otrzymał ponad 18 proc. głosów. W Małopolsce i Świętokrzyskiem listę UPR otwiera Stanisław Michalkiewicz - publicysta i jeden z liderów partii, zaś na Mazowszu z listy UPR o mandat europosła, będzie się ubiegał znany z telewizji TVN i TVN 24, ekspert wojskowy, mjr Michał Fiszer (komentował dla telewizji operację w Iraku). Najmłodszym kandydatem na eurodeputowanego jest Krzysztof Pochmara, 21-letni student II roku politologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, kandydujący z listy UPR w okręgu kujawsko-pomorskim.

Dariusz Kos
Szef Biura Prasowego UPR
Komentarze...