Pokażą pantomimę w Warszawie
access_time 2004-05-06 08:39:23

Przedstawienie pantomimy przygotowane przez uczniów jednej z klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 7 zostało najwyżej ocenione podczas przeglądu teatrzyków szkolnych PCK w Krakowie. Młodzi aktorzy z siódemki zakwalifikowali się automatycznie do ogólnopolskiego przeglądu poświęconego tej tematyce.

[[fotka1]] O przedstawieniu przygotowanym w Szkole Podstawowej nr 7 pisaliśmy już na naszych łamach kilka tygodni temu. Zostało przygotowane przez uczniów jednej z klas szóstych tej szkoły oraz przez Grażynę Zawirską, nauczycielkę z SP 7 opiekującą się szkolnym kołem teatralnym "Arlekin".

Jeszcze w lutym, w wyniku eliminacji rejonowych szkolnych teatrzyków PCK, przedstawienie to zostało ostatecznie zakwalifikowane do przeglądu małopolskiego. Nikt wtedy nie przypuszczał, że tak wysoko ocenione zostanie w Krakowie, choć zwracano uwagę na nietypową formę spektaklu - właśnie pantomimę.

Pantomima przygotowana przez uczniów SP 7 nie jest spektaklem bardzo długim, trwa około 20 minut, ale dlatego, że właśnie taki maksymalny czas trwania przedstawienia przewiduje regulamin przeglądu teatrzyków PCK. Spektakl nawiązuje bezpośrednio do samych początków ruchu Czerwonego Krzyża, który rodził się w Europie jeszcze w połowie XIX wieku.

Spektakl przygotowany w tarnowskiej szkole został pokazany na scenie w Krakowie, gdzie odbył się już trzeci Małopolski Przegląd Teatrzyków Szkolnych PCK. W przeglądzie tym wzięły udział szkolne grupy teatralne PCK z kilku innych miejscowości, m.in. z Bochni i Chrząstkowic, ale przede wszystkim z Krakowa. - Cieszymy się z tego suckesu i sądzimy, że dość dobrze wypadniemy także podczas przeglądu ogólnopolskiego, do którego przedstawienie z naszej szkoły, wyreżyserowane przez Grażynę Zawirską, zostało zakwalifikowane - powiedziała Teresa Pietraszewska, nauczycielka i opiekunka szkolnego koła PCK w Szkole Podstawowej nr 7 w Tarnowie.

Jeszcze najprawdopodobniej w maju będzie wiadomo, czy rzeczywiście pantomima przygotowana przez uczniów tarnowskiej SP 7 zostanie wysoko oceniona podczas ogolnopolskiego przeglądu teatrzyków PCK.

(Smol)


Komentarze...