Tarnów na starej fotografii
access_time 2004-05-08 17:44:31

Rozpoczynamy na naszym portalu nową galerię – „Tarnów na starej fotografii”. Będziemy prezentować zdjęcia z różnych lat i porównywać, jak to miejsce wygląda dziś. Liczymy na to, że znajdziecie wśród swoich pamiątek zdjęcia z różnych miejsc w Tarnowie z różnych lat.

Szukamy zdjęć sprzed wojny, z okresu wojny, a także z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych 80-tych i 90-tych. Będziemy starali się w ten sposób prześledzić jak zmieniały się ulice miasta i jego okolice, a jednocześnie wyjść naprzeciw sentymentom do Tarnowa, jaki był dawniej - we wspomnieniach, oraz pokazać młodym ludziom jak to drzewiej bywało. 


Przysyłajcie też fotografie prezentujące życie mieszkańców naszego miasta, wydarzenia które kiedyś miały miejsce, a także pamiątki po dawnych czasach.


Prosimy o przesyłanie zdjęć na adres integra@tarnow.net.pl  Gdy nie macie możliwości skanowania - napiszcie. Jeżeli udostępnicie zdjęcia na jeden dzień, my je zeskakujemy. 


A dziś pierwsza prezentacja: ulica Wielkie Schody dawniej i dziś. 


Niestety nie wiemy, z jakich lat pochodzi to zdjęcie, ale może nasi czytelnicy będą potrafili określić i pomogą w ustaleniu orientacyjnej daty. Zapraszamy więc do wspólnej zabawy w poszukiwaniu historii naszego miasta, na starych fotografiach.


 


                     [[fotka1]]          [[fotka2]]


 

Komentarze...